Öne Çıkanlar jakaranda fidanı hünnap meyvesi badem fidanı kredi borçları şiddetli yağış

Bu haber kez okundu.

Ürdün’de işsizlik sorununu çözmek için TİKA’dan destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ürdün Mesleki Eğitim Kurumu ve Vazifeti Derneği işbirliğiyle Ürdün’de 200 öğrenciye mesleki eğitim kursları düzenlendi.

TİKA tarafından Ürdün Mesleki Eğitim Kurumu ve Vazifeti Derneği işbirliğiyle Ürdün’ün iki farklı bölgesinde bilgisayar eğitimi, elektrikli ev eşyası tamiri, ahşap dekorasyon ve mobilya ve kaynakçılık olmak üzere 4 farklı alanda toplam 200 kişinin eğitim gördüğü mesleki eğitim kurslarının bitmesinin ardından sertifika töreni düzenlendi. Törene Ürdün Mesleki Eğitim Kurumu Genel Müdürü Hani Khleifati, Milletvekili Mu’taz Ebu Rumman ve TİKA yetkilileri katıldı. Milletvekili Mu’taz Ebu Rumman törende yaptığı açıklamada Ürdün ile Türkiye’nin tarihi ve kültürel bağlarına dikkat çekerek, mesleki eğitim programı ile gençlere yönelik yapılan bu desteğin çok kıymetli olduğunu belirtti.

Mesleki eğitime yönelik yatırımların aynı zamanda işsizliğin azalmasında önemli rol oynadığını kaydeden Ürdün Mesleki Eğitim Kurumu Genel Müdürü Hani Khleifat ise, sağlanan bu desteğin iki ülke arasındaki ilişkilerin geleceğine olumlu yönde katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

Alanlarında başarılı olan 20 öğrenciye hediyelerin takdim edildiği proje ile örgün eğitime katılma imkanı bulamayan gençlerin mesleki yeterliliklerinin arttırılması ve meslek sahibi olmaları hedefleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı