Öne Çıkanlar tarım hayvancılık aa çiftçi kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Vali Bektaş, Rize Yaz Meyve Sebze Toptancı Hali esnafıyla bir araya gelerek talep ve beklentilerini dinledi

Vali Erdoğan Bektaş, Rize Yaz Meyve Sebze Toptancı Hali esnafıyla bir araya gelerek talep ve beklentilerini dinledi.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, beraberinde Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Ticaret İl Müdürü Osman Köseoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Erhan Kavaz ve diğer yetkililerle birlikte Rize Toptancı Halinde ticari faaliyette bulunan esnafla bir araya gelerek talep ve beklentilerini dinledi.Ziyareti esnasında Rize Yaş Meyve ve Sebze Toptancılar Hali Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özyürek ve Hal Müdürü Resul Usta’dan bilgiler alan Vali Bektaş, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderme noktasında önemli bir işlevi yerine getiren, hal esnafına teşekkür etti.

Rize’de göreve başladığı günden bu yana toptancı halini ilk kez ziyaret ettiğini belirten Vali Bektaş, “İlimizin ekonomik durumunu ve potansiyelini, devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarını ve istihdam konularını değerlendirmek amacıyla; şehrin ekonomik aktörleri, esnaflarımız, işadamlarımız ve onların oluşturduğu meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile bir araya geliyoruz. Bugünde, bu kapsamda sizleri ziyaret etmek istedik” dedi.

’’Yöresel ürünlerin tüketiciyle buluşması önemli’’

Şehrin ekonomisine daha büyük katkı sağlamak için yöresel ürünlerin tüketiciye sunulmasının önemine değinen Vali Bektaş, “Toptancı halleri sadece üreticiden temin edilen ürünlerin tüketiciye arz edilen alanlar olmanın dışında, katma değeri yüksek, organik yöresel ürünleri geliştirecek projelerin üretildiği canlı birer yaşam alanları olmalı. Bu sayede şehrin hem ekonomisine hem de istihdama katkı sağlamış oluruz” şeklinde konuştu.

Toplantının son bölümünde Rize Toptancı Haline girişi yapılan yaş meyve ve sebzelerin %30-35’ine yakınının yurtdışına ihraç ediliyor olmasının memnuniyet verici bir oran olduğunu belirten Vali Bektaş, hal esnafına da hayırlı ve bereketli kazanç dileklerinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı