Öne Çıkanlar aa tarım kapanış fiyatı muğlada yağmur tarım ve orman bakanlığı

Bu haber kez okundu.

Vali Gül:" Devam eden 320 projemiz var"

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) ile kaymakamlar toplantısı Vali Davut Gül’ün başkanlığında İl Özel İdaresi Encümen Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda asayiş ve güvenlik hizmetlerinin yanı sıra Sivas’ın yönetim, ekonomik, sağlık, sosyal yardım, kültür, spor, çevre ve şehircilikle ilgili konuları görüşüldü. KÖY-DES kapsamında kırsalda yürütülen hizmetlerin de ele alındığı toplantıda ilçe kaymakamları yaptıkları çalışmalar hakkında Vali Gül’e bilgi verdi.

Toplantıda görüşlerini dile getiren Vali Gül, "Vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız, il genel meclis başkanımız ve ilgili kurum müdürlerimizle beraber KÖY-DES’in Eylül ayı değerlendirme toplantısını yapıyoruz. Sivas’ta devam eden 320 projemiz var. Bunların önemli bir miktarı bitti. Kalanları da bitmek üzere. İnşallah aralık sonuna kadar bu yıl içerisinde tamamen bitmiş olacak. Bu sene KÖY-DES’de Sivas’ta harcanan para 40 milyon lira civarındadır. Bu İl Özel İdaresi’nin kaynakları dışında merkezi hükümet tarafından karşılanan bir rakam. İnşallah 2018 yılı içerisinde de bu yıl yapılmayan, eksik kalan projeler hem İl Özel İdaresi’nin kaynakları hem de KÖY-DES’in ödenekleri ile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecektir. Projelerin uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Vali yardımcıları Yeliz Yıldızhan, Zihni Yıldızhan, İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata, kaymakamlar ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı