Öne Çıkanlar tarım fakıbaba kapanış fiyatı tarım ve orman bakanlığı eğitim

Bu haber kez okundu.

Ziraat Odası Başkanı Şahan’dan tütün çağrısı

Ziraat Odası Adıyaman İl Başkanı Salih Şahan, sarmalık ve kıyılmış tütünleri makaron veya yaprak sigara kağıdına doldurarak satanlara 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istenen yasa ile ilgili çağrıda bulundu.

Başkan Şahan, TBMM’ye gönderilen Torba Yasasındaki sarmalık kıyılmış tütünlere getirilmek istenen kısıtlamanın bölge tütün üreticisini zor durumda bırakacağını söyledi. Yasanın bölge ekonomisi çökerteceğini savunan Şaha, yasa ile on binlerce kişinin işsiz kalacağını belirterek, köylerden kente akın akın göç başlatacağını ifade etti.

Hükümete çağrıda bulunan Başkan Şahan, “Yüzyıllardan bu yana tek geçim kaynağı sarmalık kıyılmış tütün üreterek ailesini geçindirmeye çalışan üreticiler çıkarılacak yasanın yürürlüğe girmesinden itibaren aç kalacaklar. Sarmalık kıyılmış tütün üretenler ile satan, satışa arz eden, nakleden veya bulunduranlara 5 bin TL ile 50 bin TL arası idari para cezası ön görülmesi, ilimiz ekonomisini tamamen çökertecektir. Ayrıca uygulama yalnızca ekonomimizi çökertmekle kalmayacak, on binlerce insanı işsiz bırakacak. Bu durumun son aşamasında ise köylerden şehre akın akın göç gerçekleşmesini öngörüyoruz. Sarmalık kıyılmış tütünlerin yasallaşmadan bu durumun iptali ve düzeltilmesi için büyük bir gayret göstereceğiz” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı