Öne Çıkanlar tarım vairo badem çeşidi Gıda papaz erik fidanı makam aracı

Bu haber kez okundu.

2012 Yılı Süt Fiyatları Belli Oldu
Tunca, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 15 Haziran Cuma günü Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre; manda, koyun ve keçi sütü ile inek sütü için soğutulmuş süte farklı olmak üzere beher litre için farklı prim uygulaması gerçekleştirileceğini söyledi. Tebliğe göre, 15 Haziran’dan itibaren soğuk sütün desteklenmesi farklı olacağından üreticiler ve örgütler açısından önemi de artmış durumda.

Soğutulmuş süte farklı fiyat uygulamasıyla sütün kalitesinin de artacağını vurgulayan Tunca, “Bu uygulama ile üretilen sütte kalite kaybının önüne geçilecek ve üreticiler sütten daha çok gelir elde edecektir. Bilindiği gibi bakanlığımız yıllarca yeni kurulan işletmelerde süt sağım ve süt tankının alımını yüzde 50 hibe destekli desteklemiş ve birçok işletmeye, kooperatife yeni süt tanklarının girmesi sağlanmıştır. Gelinen bu noktada soğuk sütün desteklenmesiyle farklı fiyat uygulaması ile kalite de artacak” dedi.
“Manisa Süt-Bir olarak hedefimiz bölgemizdeki sütü tamamen soğuk zincir altına almak” diyen Tunca, sağlık için soğuk zincirin var olması gerektiğine dikkat çekti. “Ege Bölgesi süt pazarlama anlamında ihaleli bölge olmasına rağmen Manisa sütünü ihaleli bölge fiyatından pazarlayamıyor. Çünkü sütümüz soğuk zincir altında değil" diyen Tunca, Manisa Süt-Bir olarak bir proje hazırladıklarını söyledi. İlk aşamada Manisa’nın 60 köyüne süt tankı koymayı hedeflediklerini anlatan Tunca, sözlerini şöyle sürdürdü: "Amacımız bölgemizin kalitesini artırarak üreticimizin yüzünü güldürmek ve sanayici karşısında güçlü durabilmektir” dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı