Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi bekir pakdemirli can erik hasadı palmiye yetiştiriciliği kuraklık

Bu haber kez okundu.

ABD'li Kongre Üyesi King, GDO'lu Ürünleri Savundu
ANKARA (ANKA) - TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi AKP Bursa Milletvekili Ömer Matlı'yı ziyaret eden ABD'li kongre üyesi Stevan King, GDO'lu ürünlerle ilgili çok sayıda araştırmalar yaptıklarını belirterek, "Yapılan tüm bilimsel araştırmalarda, bugüne kadar insan sağlığına zararlı olduğuna ilişkin tespit yoktur" dedi.

Türkiye'deki tarım politikalarına ilişkin bir toplantıya katılmak için gelen komisyonda bulunan ABD Kongre Üyeleri Stevan King ve Collin Peterson, TBMM'de Matlı'yı ziyaret ettiler. Türkiye ile ABD arasında geçmişe dayalı önemli bir işbirliği olduğunun altını çizen Peterson, Türk Tarım Politikaları'na ilişkin işbirliği amaçladıklarını söyledi. İki ülkenin özellikle tarımda önemli çalışmalarının olduğunu ifade eden Peterson, tarıma ilişkin her konuda iletişim kurduklarını da ifade etti.

Daha sonra söz alan diğer ABD Kongre Üyesi King ise ABD'de GDO'lu tarım ürünlerine ilişkin çok sayıda bilimsel araştırma yapıldığını vurgulayarak, "Şunu özellikle ifade etmek isterim ki, yapılan tüm bilimsel araştırmalarda, bugüne kadar insan sağlığına zararlı olduğuna ilişkin tespit yoktur" dedi.

Konuklarına çeşitli ikramlarda bulunan AKP Milletvekili Matlı ise, ABD ile Türkiye'nin geçmişten günümüze dayalı önemli ticari ilişkilerinin olduğunu ifade etti. Matlı, "Bundan 9-10 yıl öncesine ekonomisiyle 26.sırada bulunan Türkiye, bugün 16-17 sıralara önemli bir güç olarak kendini göstermektedir. Bu refah seviyesinin artışıyla daha da tarım açısından daha da stratejik önem arz ediyor. Türkiye'de tarımın daha da teknolojik koşullarda yapılması için her türlü çaba sarf edilmelidir" dedi.

Türkiye AB ile uyum müktesebatı çerçevesinde hareket ettiğini de hatırlatan Matlı, "ABD ile her açıdan olduğu gibi tarımsal açıdan da ilişkilerimizi daha da geliştirmek istiyoruz" dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi