Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı abelya ağacı fidanı tarım fuarları

Bu haber kez okundu.

Açıkta Tavuk Satana 10 Bin 770 TL Ceza Geliyor
İZMİR (AA)-  İlçe Müdürü Altuntaş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, gıda sektöründe faaliyet gösterebilmek için 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu çerçevesinde yapılan düzenleme ile hijyene uyumun öncelikli şart haline getirildiğini belirterek, gıda üreten ve satışı yapan işletmelerin ürettikleri gıdalar için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına kayıt olarak onay alacağını söyledi.

Bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Ödemiş İlçe Müdürlüğüne bağlı gıda kontrol görevlilerinin salı pazarında tavuk Eti satışı yapan işletmeleri denetlediğini kaydeden Altuntaş, bugüne kadar 700 işyerinin kayıt altına alındığını, kayıt yaptırmayan işyeri sahiplerine ise 10 bin 770 lira ceza uygulanacağını bildirdi.

Altuntaş, riskli ürün grubunda bulunan tavuk ürünlerinin açıkta satılmasının yasak olduğuna dikkati çekerek, şu uyarılarda bulundu:

"Gıda zehirlenmelerinin çoğu bozuk tavuk etinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle ilçemizde de üzerinde üretim yeri, son kullanma tarihi ve parti seri numarası olmayan, yani etiketsiz, dökme, açıkta tavuk Eti satılması yasaktır. Bu ürünlerin ambalajlı ve etiketli olması gerekmektedir. Etiketlerinde üretim izni, üretim ve son kullanma tarihleri mutlaka bulunmalı ve soğuk dolapta muhafaza edilerek satılması gerekli. EtikEti bulunmayan ya da etiketinde bu bilgileri bulundurmayan tavuk et ve et ürünleri onaysız ürün kapsamında olup, 10 bin 770 TL idari para cezasını gerektirmektedir. Bu nedenle gerek tavuk Eti satıcılarımızın, gerekse tavuk Eti satın alan tüketicilerimizin, ne olduğu belli olmayan ve risk taşıyan, açıkta satılan kanatlı çiğ et ürünlerini almamaları, bu şekilde satış yapmakta ısrar eden tavuk Eti satıcılarını da bakanlığımız Gıda Şikayet Hattı olan Alo 174'e şikayette bulunmaları gerekmektedir."Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,