Öne Çıkanlar trakya Gıda aa fakıbaba sağanak yağış

Bu haber kez okundu.

Adana'da gönüllü gıda müfettişleri aranıyor
En az yüksek okul mezunu olan gönüllü vatandaşlar İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şubesine Şubat ayı sonuna kadar müracaat edebilecek.

Yapılan açıklamada, "Canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri ve sağlıklarını koruyabilmeleri için, yeterli ve dengeli beslenmeleri kadar, güvenilir gıdalarla beslenmeleri de önem arz etmektedir. Gıda işletmelerinin teknik ve hijyenik şartlarındaki farklılıklar, ürettikleri gıdanın güvenilirliğini doğrudan etkilemektedir. Adana'da Türk Gıda Mevzuatına uygun üretimin sağlanması ve işletmeleri daha teknik ve hijyenik koşullar oluşturarak, sürdürülebilir gıda güvenliğini sağlamaya teşvik etmek amacıyla, iyi uygulama yapan Gıda İşyerlerine Beyaz Yıldız Beratı verilecektir. Beyaz Yıldız Beratının verilebileceği gıda işletmelerinin tespitinde Adana İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı denetim ekiplerine ilaveten, tüketicilerin de görev yapması hedeflenmektedir. Bu katılımın kapsamını ve nitelliklerini belirlemek amacıyla gönüllü gıda müfettişliği Görev ve Çalışma Yönergesi hazırlanmıştır." denildi.

Gönüllü gıda müfettişlerinin denetim ekiplerine yardımcı olacağı belirtilen açıklamada, "Gıda hijyeni yönünden sakıncalı gıda üreten iş yerlerinin tespiti yanında, iyi gıda üreten iş yerlerinin de kamu otoritesince tespitini sağlayan yönerge ile bu konuda bildirimlerde bulunmak üzere gerekli şartları sağlayan istekli vatandaşlarımıza gönüllü gıda müfettişliği unvanı verilecektir. Bunun için, 30 yaşını doldurmuş, en az yüksek okul mezunu ve kamu hizmetlerinden yasaklı olmayan vatandaşlarımızdan istekli olanların iki adet vesikalık fotoğraf ile Adana İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şubesine Şubat ayı sonuna kadar müracaat etmeleri gerekmektedir. Gönüllü gıda müfettişi unvanını almaya hak kazananlar gıda güvenliği açısından tespit ettikleri olumlu ve olumsuz faaliyetleri rapor ederek, denetim ekiplerine yardımcı olacaklardır." ifadesi yer aldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı