Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi vişne fidanı akif özkaldı paulownia ağacı fidanı limon fidanı

Bu haber kez okundu.

Adıyaman'da organik arıcılık semineri

Adıyaman'da organik arıcılık semineri
ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da çiftçi ve bal üreticilerine yönelik, organik arıcılık semineri düzenlendi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ek binasında düzenlenen seminerde konuşan Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, arıcılığın öncelikle gelir durumu düşük, az topraklı ve topraksız çiftçilere gelir sağlaması açısından önemli bir tarımsal faaliyet olduğunu söyledi.
Bu yılın verilerine göre Adıyaman'da 78 bin 200 arı kovanı bulunduğunu ifade eden Alan, şöyle konuştu:
"GAP kaynaklı yüzde 70 hibeli 'organik arı ürünlerinin üretiminin yaygınlaştırılması' projesi her çiftçiye 48 organik polen tuzaklı kovan, 30 ana arı, 30 kilo temel petek, organik ilaç ve üç yıllık sertifikasyon ücreti verilmiştir. Son üç yılda toplamda 11 bin 950 kovan dağıtılmıştır. İlimizde badem bahçelerinin yaygınlaştırılması ile beraber arıcılıkta yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır. Arıcılıkta balın dışında diğer arı ürünlerinin de üretiminin yaygınlaştırılması, kovan başına bal veriminin artırılması ve organik arıcılık projelerimiz ile elde edilecek olan arı ürünlerinin dünya standardını yakalaması hedeflenmektedir. Bu kapsamda ilimiz arıcılarının ufkunun açılması ve modern arıcılık tekniklerinin öğrenilerek arıcılarımızın bilgi dağarcıklarını genişletmek maksadıyla bugün burada toplandık."

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,