Öne Çıkanlar muğlada yağmur aa tarım kapanış fiyatı mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Ananas, papatya ve tırtıl kansere karşı
ALERJİK ETKİ GÖSTEREBİLİR

Gebelik ve emzirme sırasında proteolitik enzimlerin etkileri yeterli biçimde değerlendirilmediğinden, doktor tarafından önerilmedikçe kullanmamalı.

YAN ETKİSİ YOK AMA...

Proteolitik enzimlerin hiçbirisinde önemli bir yan etki kaydedilmemiş olmasına karşın, alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir (pek çok terapötik ajan da olabileceği gibi). Pankreas enzimleri domuza alerjik olan kimseler tarafından kullanılmamalıdır. Bromelainin ananasa alerjisi olanlarda ve papain papatyaya karşı alerjisi olanlarda kullanılmamalı.

PROTEAZLARA YAKINDAN BAKIŞ

PANKREATİN: Taze domuz pankreasından hazırlanan bir enzimdir. İki primer pankreatin proteazı; kimotrpisin ve tripsindir.

BROMELAİN: Ananas bitkisinden elde edilen sülfür içeren proteazlar grubunun adıdır. Araştırmalar, bu enzimin kemoterapi tedavisinin etkisini artırabileceğini göstermiştir.
FUNGAL PROTEAZLAR: Soya sosu, tamari ve miso gibi mayalanmış soya besinlerinin üretiminde önemli olan enzimleri üreten bir küftür (fungus).

PAPAIN: Yeşil, ham papatyadan türetilen protein sindirici bir enzimler karışımıdır.

SERRATIA PEPTIDAZ: Tırtılın bağırsaklarında doğal olarak bulunan bir enzimdir. Rolü kelebeğin kozasını kırmasıdır. Gerçekte en güçlü proteolitik enzimlerden birisi olarak kabul edilmektedir. Burkulma, astım gibi rahatsızlıklarda etkilidir.
HABER KAYNAĞI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı