Öne Çıkanlar Gıda çiftçi Adilcevaz manisa biber yarışması

Bu haber kez okundu.

Çin’de temiz içme su sıkıntısı giderek büyüyor
 Çin resmi Xinhua ajansının haberine göre, 1910'dan beri en düşük miktarda yağışların görüldüğü Hunan eyaletinde, 709 bin hektarlık alan kuraklıktan doğrudan etkilendi. Bölgeye kuraklıkla mücadele için 310 milyon yuan (yaklaşık 47 milyon dolar) yardım yapıldığı belirtildi.
    Aynı şekilde ülkenin ekonomi başkenti olarak bilinen Şanghay'da da son 138 yılın en düşük yağış oranının görüldüğü kaydedildi. Metropolde yılbaşından bu yana 132.9 milimetre yağış görüldüğü ve bu miktarın 1873'den bu yana görülen en düşük yağış olduğu ifade edildi.
Çin Vatandaşlık İşleri Bakanlığının verilerine göre, ülkenin özellikle Yangzı nehrinin havzasında devam eden şiddetli kuraklık nedeniyle 34,83 milyon kişi kuraklıktan etkilendi. Ülkenin Jiangsu, Anhui, Jiangxi, Hubei ve Henan eyaletlerinde 4,23 milyon kişinin içme suyu bulmakta güçlük çektiği, 5,06 milyon kişinin yardıma ihtiyacı olduğu bildirildi. Ayrıca milyonlarca çiftlik hayvanının da içme suyu sıkıntısı yaşadığı bildirildi. Ülkede 3 milyon 705 bin hektar tarım alanının da kuraklıktan etkilendiği ifade edildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı