Öne Çıkanlar şiddetli yağış Gıda çiftçi trakya adana tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Denizli’de gıda üreten ve satan işyerleri denetlendi
Denizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda üreten ve satan işyerlerine yönelik periyodik kontrollerini sürdürüyor. Denetlenen 69 işyerinden 11’ine, kurallara uymadıkları için idari yaptırım tutanağı tanzim edildi, 30 işyerine ise bazı eksikliklerinden dolayı yazılı ihtarname verildi.

Denetim sırasında hijyen, temizlik, işyeri açma ve çalışma ruhsatı, çalışan personelin fiziki temizliği, sağlık karnesi, yangın tüpü denetimi ve fiyat tarife kontrolleri yapıldı. Genel olarak hijyen kurallarına uyulduğunun görüldüğünü belirten Zabıta Müdürü Emin Akbulut, gıda güvenliğini sağlamamış, ambalajsız ve etiketsiz satışa arz edilen ürünlerin sağlık açısından tehlike oluşturduğunu ifade etti. Akbulut, “Halkımız, gıda ürünlerini satın alırken mutlaka etiketini ve son kullanma tarihini kontrol etmeli. Vatandaşın sağlıklı koşullarda üretilmiş ve satışa sunulmuş gıdaları tüketebilmeleri amacıyla sık sık denetimler yapıyoruz. Özellikle hijyen açısından standartlara uymayanları yakın takibe aldık. Sağlık karneleri de çalışanlar açısından önemli.” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı