Öne Çıkanlar Gıda vairo badem çeşidi fakıbaba şiddetli yağış ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Enerjisi Azaltılmış Biraya Etiket Bilgisi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "Türk Gıda Kodeksi Bira Tebliğinde Değişiklik Yapılması Hakkında Tebliğ" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, içeriğinde yüzde 3-6 oranında alkolün bulunduğu biralara göre enerjisi en az yüzde 30 oranında azaltılmış düşük alkollü biralar, etiket üzerinde "hafif" veya eşdeğeri bir kelimeyle ifade edilebilecek.

Daha önce bu oran yüzde 25 olarak belirlenmişti.

Gıda işletmecileri söz konusu uygulamaya 1 Ocak 2013 tarihine kadar uymak zorunda olacak. Bu tarihe kadar uyum sağlanıncaya kadar zorunlu oran yüzde 25 olarak uygulanacak.

Tebliğ, bugünden itibaren yürürlüğe girdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı