Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir fakıbaba Gıda tarım

Bu haber kez okundu.

Fırıncılara Gece Baskını
Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından gıda üreten işyerlerine yapılan denetimler devam ediyor. Denetimlerde iki fırına gıda yönetmeliğine uymadıkları iddiası ile para cezası kesildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ve Belediye ekiplerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği ve sektörün çalışma saati dikkate alınarak gece saatlerinde fırın denetimi gerçekleştirildi.

Sabah 04:30 civarında çıkılan denetime Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Şube Müdürü M. Besim Doğan, Gıda Mühendisi Oktay Darcan ve Ziraat Mühendisi Sevilay Kiraz katıldı. Yapılan denetim sonrası tüm fırınlara eksikliklerini gidermeleri için 1 ay süre verilirken, 2 adet fırın işletmesinin hijyen kurallarına aykırı faaliyetlerinden dolayı da 5 bin 937 TL’lik para cezası kesildi.

Fırın sektöründe buna benzer gece denetimlerin devam edeceği ve sektörün iyileştirilmesi için eğitim çalışmalarının yapılacağı, bundan sonraki süreçte halkın daha güvenli bir şekilde ekmek tüketmesi için bu tür işyerlerinin sağlık ve hijyen kurallarına uymaları istendi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı