Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları üretim abelya ağacı fidanı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

G-20 gıda fiyatları için harekete geçecek
G-20 ülkeleri, dünyanın en büyük tarım ihracatçısı ABD'de görülen son 50 yılın en kötü kuraklığının mahsüllere zarar vermesinin ardından tırmanan gıda fiyatlarına karşı koordineli bir şekilde harekete geçmeyi planlıyor.

Mısırın 2007-2008'deki gıda krizinde görülen seviyelerin de üzerine tırmanarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkması sonrasında G-20 ve Birleşmiş Milletler'deki tarım yetkilileri kapalı kapılar ardından acil bir oturum çağrısında bulunmayı değerlendiriyor.

İngiliz Financial Times gazetesinde yer alan habere göre, G-20 yetkilileri 27 Ağustos'ta bir konferans görüşmesi çağrısında bulunmayı planlıyor. Kapalı kapılar ardındaki görüşmelere ilişkin bilgisi olan kaynaklar, konferans görüşmesinin Eylül sonu ya da Ekim başı gibi yapılabileceğini söyledi.

Telekonferans görüşmesi, karar merciindeki yetkililerin ulusal piyasalardaki sıradışı gelişmeleri zaman geçmeden görüşmesini hedefleyen "Hızlı Tepki Oturumu'nun" ilk toplantısı olacak. Oturum, geçtiğimiz yıl 2007-2008'deki kriz için en temel adım olarak görülen ve Fransa'nın inisiyatifinde kurulan G-20 destekli Tarım Piyasası Bilgi Sistemi'nin bir parçası olarak öne çıkıyor.

Bir G-20 yetkilisi, oturumun, herkesin aynı sayfaya baktığından emin olunmasına ve volatiliteyi artıracak politikalardan kaçınılmasına yönelik bir hamle olduğunu belirtti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı