Öne Çıkanlar Gıda vairo badem çeşidi fakıbaba şiddetli yağış ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Gıda fiyatları artmaya devam ediyor
Küresel gıda fiyatları, yemek pişirmede kullanılan yağların maliyetlerindeki artışların süt ürünlerinin fiyatlarındaki düşüşe ağır basması sonucu, Mart ayında da yukarı yönde hareket ederek, yükselişini üçüncü aya da taşıdı.

Birlieşmiş Milletler’e bağlı Dünya Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından izlenen 55 gıdanın içerildiği endeks, Şubat ayındaki revize rakamla 215.4 puan seviyesinden Mart ayında 215.9 seviyesine çıktı.

FAO’nun kıdemli ekonomistlerinden Abdolreza Abbassian, gıda maliyetinin, yükselen talebin artan hububat rekoltesinitelafi etmesi ile birlikte, önümüzdeki aylarda mevcut seviyelerin yakınında kalmaya devam edebileceğini söyledi.

Abbassian, Fiyatların yılın ikinci yarısına kadar güçlü kalmaya devam etmesini bekliyoruz dedi ve 2012 yılı piyasaya daha fazla arz getirecek. Genel anlamda, 2012 fiyatlarının tüm yıl için ortalamada 2011′in altında kalacağını göreceğiz değerlendirmesinde bulundu.

ABD Tarım Bakanlığı’na göre, Amerikalı tüketiciler, geçen yılki yüzde 3.7′lik artışın ardından, et va balık fiyatlarındaki güçlü artışın etkisiyle, 2012 yılında gıda için yüzde 2.5 ila yüzde 3.5 daha fazla ödeyecek.

Uluslararası Hububat Konseyi verilerine göre, Fransa’nın buğday ihracat fiyatları Mart ayında yüzde 0.4 arttı. New Orleans yakınlarındaki limanlarda ABD soya fasülyesinin fiyatları, Arjantin ve Brezilya’da sıcak hava koşullarına bağlı olarak üretimin düşeceği endişeleri ile, Mart ayında yüzde 5.7′lik bir sıçrama gerçekleştirdi ve yükselişini dördüncü aya taşıdı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı