Öne Çıkanlar kefir meyve ağacı budama kredi borçları şiddetli yağış lavanta yetiştiricilliği

Bu haber kez okundu.

'Gıda fiyatlarındaki artış kriz endişesi uyandırdı'
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, “Fiyatlardaki bu artış dünyada 2008 yılındakine benzer bir gıda krizi ile karşılaşılabileceğini endişesini uyandırmıştır. Umarız bu endişe yersizdir” dedi.

Bakan Eker, Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen “Karadeniz’den Akdeniz’e Tarımsal Yatırım ve Ticarete Destek” konulu toplantıya katıldı. Bakan Eker, dünyada her gün 1 milyar insanın yatağına aç gittiğini belirterek, “7 milyar insanın 1 milyar insanı her gün yatağa aç gidiyor.

Eğer 1 milyar insan bu dünyada her gün yatağa aç gidiyorsa ve bunların sayısının artmasından endişe duyuluyorsa dünyanın geriye kalan 6 milyar için güvenlik bir yer olacağını iddia etmek çok mümkün olmaz. O nedenle tarıma ve gıdaya yapılan yatırım aynı zamanda küresel barışa yapılan bir yatırımdır” dedi.

2007 yılından bu yana gıda güvenirliği ve fiyat dalgalanmaları konusunun bir kez daha yakıcı bir şekilde kendini hissettirdiğini ifade ederek, “Geçtiğimiz Temmuz ayında gıda fiyat endeksi mısır, şeker ve buğday fiyatlarındaki artıştan kaynaklanan yüzde 6’lık bir yükseliş göstermiştir.

Dünya bankası Ağustos ayı raporuna göre Temmuz ayında gıda fiyatları yüzde 10 artış göstermiştir. Nisan-Temmuz arasında küresel gıda fiyatları ortalama olarak dağılımlarda yüzde 18 hayvansal bitkisel yağlarda yüzde 7 yükselmiştir.


Haber Kaynağı: http://www.haber7.com/dunya-ekonomisi/haber/923971-gida-fiyatlarindaki-artis-kriz-endisesi-uyandirdi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı