Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur chicago borsası ayçiçeği çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Gıda Kontrol Enstitüsü Müdürü Seçkin: Yediğiniz gıdalara dikkat edin
Bursa Gıda Kontrol ve Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Harun Seçkin, insanların hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri için yedikleri gıda maddelerine her zaman dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Birlik Vakfı Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Cuma Meclisi konferansına katılan Enstitü Müdürü Harun Seçkin, üzerinde etiketi olmayan ürünleri kullanmanın kişilere çeşitli bakteriyel hastalıklar bulaştırabileceğini kaydetti. Seçkin, bu konuda herkesin duyarlı olması gerektiğini, hatta üzerinde etiket olmayan ürünleri satan firmaları, Tarım ve Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 'Alo 174' hattını kullanarak şikayet edebileceklerini dile getirdi. Bakanlığın GDO’lu ürünler konusunda çok hassas olduğunu belirten Seçkin, "Bu ürünlerin ülkemize girişinin yasak olduğunu görüyoruz. Dünyada diğer ülkeleri baz aldığımızda ülkemizin bu konuda vatandaşlar için daha duyarlı davrandığını da bilmemiz gerekir. Bir çok ülke bu şekilde bir politika izlemiyor. Ayrıca GDO’lu tohumları üretip dünyanın her yerine satan İsrail’in kendi ülkesinde vatandaşlarına bu tohumlardan kullandırmadığını düşünüyorum. Bu konun ne derece önemli olduğunun bu örnekte gizlendiğini ve herkesin buna önem göstermesi gerektiğini de iyi bilmemiz lazım." dedi.

Bursa'nın yer altı kaynakları ve doğal iklimiyle ülkemizdeki diğer bir çok ilden çok şanslı olduğunu savunan Harun Seçkin, özellikle Bursa'dan çıkan suyun kalitesine dikkat çekti. BUSKİ tarafından dağıtılan şebeke suyunun yapılan denetimler neticesinde, insan sağlığı açısından herhangi bir tehdit oluşturmadığını ifade eden Seçkin, vatandaşların içme suyunu güvenle tüketebileceğinin altını çizdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı