Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kapanış fiyatı çiftçi meyve ağacı budama hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Gıdada fiyatlar tırmanıyor
Gıda fiyatları 2012’ye de artışla başladı. Birleşmiş Milletler Gıda Örgütü (FAO), Mart ayında küresel gıda fiyatlarının üçüncü kez yükseldiğini ve artışların daha devam ettiğini söyledi. Gıda fiyatlarındaki artış, fakir ülkelerde yeni bir dalga sosyal kaosa neden olabileceği sebebiyle endişelere neden oluyor. Tahıl, yağlı tohumlar, süt ve süt ürünleri, et ve şekerden oluşan bir sepetin aylık fiyat değişimlerini kaydeden FAO Endeksi, Mart ayında 215.4 puandan 215.9 puana çıktı.
 
25 Nisan’da yayınlanan Dünya Bankası Raporuna göre; artan petrol fiyatları, olumsuz hava koşulları ve Asya’nın güçlü gıda ithalatı talebine bağlı olarak Aralık 2011’den Mart 2012’ye kadar geçen sürede küresel gıda fiyatları yüzde 8 oranında arttı.
 
Gıda Fiyatları İzleme Raporuna göre; geçen Aralık’tan bu yılın Mart ayına kadar olan sürede pirinç hariç tüm önemli maddelerin fiyatları arttı. Mısır fiyatları yüzde 9, soya yağı 7, buğday yüzde 6 ve şeker yüzde 5 oranında artış gösterdi. Malavi’de mısır fiyatları yüzde 82, Etiyopya’da yüzde 80 ve Meksika’da yüzde 70 artarken; buğday fiyatları Beyaz Rusya’da yüzde 92 oranında yükseldi.
 
 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı