Öne Çıkanlar ayçiçeği zararlıları palmiye yetiştiriciliği ceviz bahçesi makam aracı kuraklık

Bu haber kez okundu.

Her gün 400 kilo yerfıstığı satıyor
Vali Celalettin Cerrah’ın büyük gayretleri sonucu yer fıstığından yapılan çeşitli Beymail ürünlerinin satışına başlanması yer fıstığı satış ağını da olumlu yönde etkiledi.
Beymail ürünleri satış merkezilerinde yerfıstığı ürünlerine gösterilen ilginin yanı sıra her gün şehrin muhtelif yerlerinde kurulan semt pazarlarındaki yer fıstığı tezgâhları da vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Fıstığın kabuklu, tarladan taze çıktığında satışının üreticiye daha çok para kazandırdığını belirten Mesut Araz semt pazarlarında her gün 400 kilo yaş fıstık sattığını söyledi.
Daha düne kadar semt pazarlarında fıstığı tek başına sattığını bu gün ise dört kişinin tezgah açtığını ifade eden Araz burada yer fıstığından yapılarak satılan Beymail ürünlerinin büyük etkisi olduğunu belirtti.

Semt pazarlarında 2 ay boyunca Osmaniye yerfıstığı satışı yaptığını kaydeden Mesut Araz, “Bilindiği gibi semt pazarlarında tezgahlar vatandaşların talebine göre şekillenir. Yer fıstığını kısa süre önceleri sadece çerez olarak tükettiğimiz için üreticilerimiz fazla para kazanamıyordu. Şehrimizin en önemli tarım ürünü olan yer fıstığı şimdilerde krema, cezerye, lokum, draje gibi ürünlerde kullanılmaya başlandı. Yani kullanım alanları arttı ve artmaya devam ediyor. Bu anlamda tarladan alarak getirip pazarda satışa sunduğumuz yer fıstığına vatandaşların talebi de bizleri oldukça memnun etmektedir. Ben pazarda kilosunu 2.5 TL’den her gün 400 kilo kabuklu yaş fıstık satıyorum. Vatandaşlar çerez olarak tüketmenin yanında haşlayarak yemek için alıyor.” dedi.

Satışlardan olukça memnun olduklarını kaydeden Araz semt pazarlarında yer fıstığı satış tezgahlarının sayısının her geçen gün artacağına inandığını sözlerine ekledi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,