Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı tarım fuarları abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

İlci Holding, “İlci” Markalı Süt Ve Süt Ürünleri Üretimine Başladı
ANKARA (ANKA) - İlci Holding, inşaat ve enerji sektöründen sonra hayvancılık sektörüne de al attı. Holding, Kırşehir Çiçekdağı’nda 17 bin dekarlık alana ileri tarım ve hayvancılık çiftliği kurarak, “İlci” markalı süt ve süt ürünlerinin üretimine başladı.

İlci Holding’den yapılan açıklamaya göre, yıllardan beri başta inşaat olmak üzere çok sayıda sektörel yatırımlar yapan İlci Holding, fiyat artışı ve ithalatlarla gündeme gelen, özellikle yatırımcıların geri durduğu hayvancılık alanına yönelerek Kırşehir Çiçekdağı’nda 17 bin dekarlık alana ileri tarım ve hayvancılık çiftliği kurdu. Geleneksel lezzeti, yaptığı araştırma ve çalışmalar sonrası organik tarıma dayalı entegre çiftliğinde kurduğu süt üretimi ve süt işleme tesisi ile yakalayan İlci Holding’in aynı markalı süt ve süt ürünleri de raflarda yerini aldı.

-HAYVANSAL ATIKLARDAN ELEKTRİK ÜRETİYOR-

Holding’in Çiçekdağı’nda kurduğu tesisin en büyük özelliklerinden biri de çiftlik alanı içerisinde kurmuş olduğu Bio-gaz tesisi ile kendi elektrik ihtiyacının büyük bir bölümünü hayvansal atıklardan karşılaması. Böylece hayvansal atıkların çevreye verdiği zararın önlenmesinin yanı sıra yüksek verimli gübreleri de kendi bünyesinde üretmesi, İlci Tarım’a çok önemli bir ekonomik güç kazandırıyor.

-TESİS GÜNLÜK 60 BİN LİTRE SÜT İŞLEME KAPASİTESİNE SAHİP-

“Geleneksel Lezzeti” üretim hedefi olarak benimseyen İlci Holding, hayvanlarını geniş arazisinde otlatıyor, tarımsal sahada ürettiği kaliteli doğal yemlerle besleyerek elde ettiği sütü, soğuk zincir vasıtasıyla sağlıklı şekilde fabrikaya ulaştırıyor. Günlük 60 bin litre süt işleme kapasitesi ve son teknoloji yüksek hijyen ve havalandırma sistemine sahip üretim tesisinde, uzman biyolog ve kimyagerler tarafından ileri laboratuar tekniklerini kullanılarak, ürüne yönelik oluşturulan sürekli inceleme, kontrol ve Ar-ge çalışmalarıyla belirlenen ilkeler doğrultusunda yüksek kalitede, ulusal ve uluslararası standartlarda üretim yapılıyor.

-“ESKİLERİN ANLATTIĞI SÜT LEZZETİNİ ÖZLEMİŞTİK”-

Enerji ve inşaat sektörlerinin ardından hayvancılık alanında da yatırıma yöneldiklerini kaydeden İlci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih İlci, “Bir tüketici olarak eskilerin anlattığı süt ve yoğurt lezzetlerini özlemiştik. Bu konuda yeterli entegrasyona fazlası ile sahip olmamızdan dolayı ‘Neden biz de üretmeyelim?’ diye düşündük ve bu alanda yatırıma yöneldik” diye konuştu.(ANKA)
(BRŞ/ORH)
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,