Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

Kalp sağlığını korumada hamur işi, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durun
Manavgat Özel Hisar Tıp Merkezi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Fatih Demircioğlu, yağlı, tuzlu ve hamur işi yiyeceklerin felç ve kalp krizine neden olduğunu söyledi.

    Kalp sağlığı için un, tuz, şeker ve yağdan uzak durulması gerektiğini belirten Demircioğlu, kalp damarlarının tıkanmaması için günlük bir saat yürüyüşün sağlık için yararlı olduğunu kaydetti. Kış mevsiminde kalp sağlığı için sebze yemekleri ile C vitamini meyvelerin tüketilmesinin faydalı olduğunu belirten Demircioğlu; damar içi tıkanmasına karşı maydanoz, sarımsak ve limonun söktürücü özelliği bulunduğunu söyledi. Demircioğlu, kalp krizi ve felç geçirmeye karşı günlük 12 tane maydanoz, bir limon, doğal su ve bir diş sarımsağı karıştırarak yemenin kalp sağlığına çok yararlı olduğunu kaydetti.
    Demircioğlu, "Yağlı, tuzlu ve hamurlu yiyecekler kalbin düşmanı. Kalp sağlığını korumak için sebze ve C vitamini meyve tüketelim. C vitamini yiyecekler vücut direnci ve kalp sağlığı için çok faydalı. Ayrıca, tıkalı kalp damarlarının doğal yönden açılmasında maydanoz, limon ve sarımsak tüketmek çok faydalı." diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı