Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları üretim abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Kurallara uymayan 10 tesis kapatıldı, işletmelere 300 bin liralık ceza yazıldı
Afyonkarahisar Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Arap, hijyene ve kurallara uymayan işletmelere para ve kapatma cezası verilirken, hileli üretim yapanların kamuoyuna açıklanacağını söyledi. 1,5 ayda altı aylık denetim gerçekleştirdiklerini belirten Arap, “Denetimleri çok sıkı yoğunlaştık. Üretim izni olmayan kaymakları satan üç şekerlemecinin de arasında bulunduğu işletmecilere toplam 300 bin lira ceza kestik. Hijyene uymayanları kapatıyoruz, hileli üretim yapanlar da ifşa ediliyor.” dedi.

Gıda, et, süt ve yumurta imalatının Avrupa Birliği normlarına göre yapılması için verilen sürenin 31 Aralık 2012’de sonra ereceğini belirten Arap, ancak bazı işletmelerin gerekli duyarlılığı göstermemesinden yakındı. Arap, “İçlerinde büyük çapta bu işi yapanlar işi benimsediler. Ancak, irili ufaklı merdiven altı yapanlar ‘müsamaha edilsin’ tavrı sergiliyor. Kapılarına dayandığımızda sıkıntı çekecekler. Şu ana kadar onay alması gereken 300 işletme var. Mandıra, kesim, kombine, sucuk imalathanesi, yumurta paketleme, et, süt, yumurtayı ilgilendiren yerler onay belgesi almak zorunda.” diye konuştu.

İşletmelerin, 31 Aralık’a kadar kendilerinden onay belgesi almak zorunda olduklarını ifade eden Arap, planlamasını ve çalışmalarını buna göre düzenleyenlere 2013 yılı sonuna kadar faaliyetlerini sürdürme izni vereceklerini kaydetti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı