Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

Melen Suyu ile ilgili sorunlar masaya yatırıldı
Düzce’de düzenlenen 'İçme Suyu ve Sıvı Atık Sistemleri' konulu toplantıda Melen Suyu'nun İstanbul’un içme suyu havzası içinde olması nedeniyle yaşanan sorunlar masaya yatırıldı.

Valilikte yapılan toplantıya Vali Vasip Şahin’in başkanlık etti. Toplantıda iki önemli konu görüşüldü. Düzce’nin Melen Suyu'nun İstanbul’un içme suyu havzasında bulunması nedeniyle yaşanan sorunlar ve sıkıntıların çözümüne ilişkin talepler ele alındı. Toplantının diğer önemli gündem maddesi ise Düzce ili için öngörülen içme suyu projesi ile ilgili hazırlanan mastır plan oldu.

Toplantıya Düzce merkez, ilçe ve belde belediye başkanları, İSKİ Genel Müdürü Profesör Doktor Ahmet Demir, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ömer Özdemir, üst düzey yöneticileri ile Düzce İl Özel İdaresi yetkilileri katıldı. Vali Vasip Şahin’nin konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Toplantının başlangıcında konuşma yapan Vali Şahin, Düzce’nin önemli iki konusu için bir araya geldiklerini belirterek, “Birincisi Düzce’nin Melen içme su havzasında bulunması nedeniyle bir takım yaşadığı sorunlar ve sıkıntılar, onların çözümüne ilişkin bir takım değerler talepler var. Bunlar öncelikli görüşülecek. Burada en önemli konu kirlenmeyi önleyecek tesislerin yapılması. Özellikle atık su deşarjı toplanması ve onun arıtımıyla ilgili konu önemli bir sorun olarak Düzce’nin önünde beklemekte. Bunun yanında diğer çevresel sorunlar görüşülecek.” dedi.

İkinci konunun ise Düzce’nin özelikle ova bölümünde bulunan köy ve ilçelerini kapsayacak tarzda bir bütünleşik içme suyu projesinin olduğunu ifade eden Şahin, “Bu konuda DSİ Genel Müdürlüğü'nden mastır planı yapılması talebimiz oldu. Bu talebimize onumlu cevap aldık. Onun ilk üst seviyede çalışma toplantısını yapacağız. Bundan sonra bir dizi toplantılarla bu konuyu neticelendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’un Türkiye’nin kalbi ve motor gücü olduğunu, ayrıca ekonomik, sosyal, kültürel bütün varlıklarının taşıyıcısı olduğundan dolayı, yapılan her hizmetin ülkeye yapılmış hizmet olduğuna değinen Düzce Valisi Vasip Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Biz de bu anlamda İstanbul’un bir ihtiyacının ilimiz üzerinden giderilmesine anlayışla ve bu konuya destek vermekle kendimizi hem bakım hem de hizmet olarak yükümlü görüyoruz. Ama tabi İstanbul’a bu hizmet sağlanırken, aynı zamanda burada bir hayatın sürdüğü, yerleşimin devam ettiği ve 350 bin olan insan sayısına varan ve önümüzdeki 10 yıllık süreçte 500 bini belki aşacak olan bir nüfusun burada da yaşıyor olduğu gerçeğini göz ardı etmememiz gerektiğini düşünüyorum. Buradaki insanlarını da hayatını kolaylaştıracak, ama İstanbul’a gidecek olan su kaynaklarının da kirlenmesini önleyecek bir çözümün mutlaka bulunması noktasında hep birlikte hareket edeceğiz.”

Toplantıda, Düzce için en güzel sonucu almak istediklerini ifade eden Vali Şahin, “Düzce’nin problemlerini İSKİ ve DSİ üst düzey yöneticileri ile bu sorunları yaşayan belediye başkanlarımızla, özel idare olarak bunu etraflıca enine boyuna tartışıp konuşup Türkiye için, İstanbul için, Düzce için en güzel neticeyi en hayırlı neticeyi almaktır niyetimiz. Bu toplantı burada belki yüzde 100 bitirilemeyebilir, ama bundan sonraki toplantıları ve çalışmaları kolaylaştıracaktır.” şeklinde sözlerini tamamladı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı