Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım Gıda makam aracı papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

“Okul Sütü Projesi” İhalesinde 4 Bölgeye Teklif Geldi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı “Okul Sütü Projesi” kapsamında dağıtılacak sütün ihalesini Bakanlık'ta düzenledi. Sabah saat 10.00’de başlayan ihale basına kapalı olarak devam ediyor. İhalenin Komisyon Başkanlığı'nı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kayhan gerçekleştiriyor. İhaleye katılan firmalar şöyle:
“-Yavuz Blok Bims İnşaat Malzemeleri Nakliyat Gıda Sanayi ve Ticaret Şirketi,
- Dimes Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.,
- Yörükoğlu Süt ve Süt Ürünleri Ticaret A.Ş.,
- Ak Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.-Sütaş A.Ş.-Danone Tikveşli Süt Ürünleri A.Ş.-Yörükler-Tat Konserve Sanayi A.Ş. Ortak Girişim Grubu,
- Pınar Süt Mamulleri A.Ş."

-PAZARLIK USULÜ İLE GERÇEKLEŞECEK-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda “pazarlık” usulü ile gerçekleştirilen süt alımı ihalesinde, katılımcı firmalardan iki teklif alınacak ihalenin ilk oturumunda firmalardan “Yavuz Blok Bims İnşaat Malzemeleri Nakliyat Gıda Sanayi ve Ticaret Şirketi” İç Anadolu Bölgesi için birim fiyatı 52 kuruştan, 26 milyon 350 bin 275 adet süt için 13 milyon 587 bin 743 TL, “Dimes Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.”, Ege Bölgesi için birim fiyatı 50 kuruştan, 19 milyon 256 bin süt için 9 milyon 628 bin TL teklifte bulundu. “Yörükoğlu Süt ve Süt Ürünleri Ticaret A.Ş.”, Akdeniz Bölgesi için birim fiyat 52 kuruştan, 21 milyon 650 bin 400 adet süt için 11 milyon 258 bin 208 TL, “Ak Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.-Sütaş A.Ş.-Danone Tikveşli Süt Ürünleri A.Ş.-Yörükler-Tat Konserve Sanayi A.Ş. Ortak Girişim Grubu”, Marmara Bölgesi için birim fiyat 48 kuruştan, 45 milyon 508 bin 400 adet süt için 21 milyon 844 bin 32 TL teklif verdi.
Pınar Süt Mamulleri A.Ş.’nin teklifiyse, zarfı üzerindeki bilgi eksikliği (irtibat adresi ve imza) nedeniyle geçersiz sayıldı. Pınar Süt Mamulleri A.Ş. yetkilileri, komisyona itirazda bulunacaklarını belirtti.

-AÇIKTA KALAN BÖLGELER İÇİN TEKRAR İHALE YAPILACAK-

Kayhan, ihaleye katılmaları için 32 firmaya davetiye gönderildiğini, 19 firmanın da ihale dokümanı aldığını söyledi. Kayhan, teklif gelmeyen Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi için yeni bir alım ihalesi yapacaklarını bildirdi.
“Okul Sütü Programı” kapsamında, 7 milyon 200 bin öğrenciye 5 gün süreyle süt dağıtılacak. Alınacak süt, 200 mililitrelik kutular halinde 32 bin 526 okulda eğitim gören öğrencilere ulaştırılacak. Bu yıl uygulamaya konulacak proje, özel okullar hariç ana sınıfından beşinci sınıf dahil ilköğretim okulu öğrencilerini kapsayacak.


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı