Öne Çıkanlar çit mazı yetiştiriciliği teknoloji gelin duvağı fidanı hatay tarım fuarı çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Soğuk algınlığına yakalanan çocuklara bol bol meyve yedirin
Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Özkul, kış mevsimi nedeniyle çocuklarda soğuk algınlığı ve benzeri üst solunum yolu enfeksiyonlarının arttığını söyledi. Dr. Özkul, "Çocukların dengeli beslenmelerine önem verilmeli, bol meyve tüketmeleri sağlanmalı, özellikle burun temizliğinden sonra ellerini sık yıkama alışkanlığı kazandırılmalı." dedi.
    Özel Hayat Hastanesi tarafından Yedirenkli Çınar İlköğretim Okulu öğrenci velilerine sağlık semineri verildi. Çocuğun sağlıklı olmasının okul başarısını etkilediğine dikkat çeken uzmanlar, çocuklarda erken tespit edilen sağlık sorunlarının tedavi edilmesiyle birçok hastalığın önüne geçilebileceğini belirtti. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Özkul, velilere grip ve gripten korunmanın yolları hakkında bilgilendirmede bulundu. Kış mevsimi nedeniyle çocuklarda soğuk algınlığı ve benzeri üst solunum yolu enfeksiyonlarının arttığına dikkat çeken Dr. Özkul, çocukları soğuk algınlığı gibi bulaşıcı hastalığı olan insanlardan uzak tutulmasını tavsiye etti.
     Aşılar konusunda bilgilendirme yapan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Tamer Parıldar ise çocukların sağlıklı büyümesi, ileride bazı sakatlıkların veya kronik hastalıkların önlenmesi için mutlaka bebeğin ilk doğumundan itibaren aşılarının yapılmasının önemli olduğunu kaydetti. Uzm. Dr. Parıldar, "Tıp ve aşı teknolojisi hızla ilerlemektedir. Eskiden olmayan, fakat günümüzde yapılan hepatit A-B, suçiçeği, menenjit,grip ve zatürre gibi birçok aşı icat olmuştur. En son çalışmaları yapılan aşılar ise ishal (rotavirüs) ve rahim kanseri aşısıdır. Bu aşılar ülkemiz dahil birçok ülkede uygulanmaktadır.” şeklinde konuştu.
    Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Üzeyir Özlük de okul çağı çocuklarında sıkça rastlanan göz hastalıkları ve alınması gereken önlemler konusunda velileri bilgilendirdi. Çocukluktaki göz hastalıklarının çocuğun geleceğini etkilediğini belirten Op. Dr. Üzeyir Özlük, "Özellikle tedavi edilmemiş göz problemleri öğrenme kabiliyetini, okula ve arkadaşlarıyla uyumunu olumsuz etkileyeceğini bildirdi. Çocuklarda erken tespit edilen görme kusurlarının tedavi için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Op. Dr. Özlük, "Çocuk, sınıfta tahtayı görmek için ayağa kalkıyorsa, gözlerini kısarak bakıyorsa, televizyonu yakından seyrediyor, yanındaki arkadaşına bakarak yazıyorsa muhtemel görme problemleri yaşıyordur. Bu ve benzeri sorunları yaşayan çocuklara zaman kaybedilmeden göz muayenesi yaptırılmalıdır. Tedavi edilmeyen göz hastalıkları kalıcı görme bozukluklarına, göz tembelliğine sebep olabilir." dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,