Öne Çıkanlar fakıbaba vairo badem çeşidi Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Sütün litresi 1 Ekim'e kadar 66 kuruşta sabitlendi
Manavgat Süt ve Süt Ürünleri Üretici Birliği (MASÜB) Başkanı Bilal Ay, "Sütün litresi 66 kuruş olarak 1 Ekim tarihine kadar devam edecek. Sütün litresindeki yatay sabitlenme bir yıldır sürüyor. Umudumuz, 1 Ekim'den sonra sütün litresinin en az 90 kuruş olması." dedi.

MASÜB Başkanı Bilal Ay, Polonya Tarım Süt ve Ürünleri Fuarı sonrası yaptığı açıklamada, 1 Kasım-30 Nisan tarihlerini kapsayan tarihlerde sütün litre fiyatının 66 kuruş olarak devam ettiğini söyledi. Süt fiyatlarının 66 kuruş olarak 1 Ekim tarihine kadar devam edeceğini belirten Ay, ilçede günlük 40 ton süt toplandığını söyledi.

Polonya ile Türkiye'deki sütün litresi arasında fiyat farkı olmadığını belirten Ay, Polonya'da hayvan girdi maliyetleri ve kaba yem açığı olmaması nedeniyle yetiştiricinin sütü, Türkiye'ye göre yüzde 50 oranında düşük maliyette ürettiğini kaydetti. Polonyalı yetiştiricinin, kaba yem açığını önemli ölçüde kapattığını gözlemlediklerini belirten Ay, Polonya'da bazı süt üretici birlikleri ve sütün korunmasına yönelik çalışma yapan işletmelerle Manavgat'ta çalışma yapacaklarını söyledi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı