Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Tarım Bakanlığı: 'GDO insana zarar vermez' ifadesi Bakan Eker'e ait değil
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organlarında Genetiği Değiştirilmiş Organizmalarla(GDO) ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’e atfen "GDO zarar verirse hayvana verir, insana bir şey olmaz" şeklindeki ifadelerin gerçeği yansıtmadığı aktarıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker’in bazı basın yayın organlarında yer aldığı şekilde herhangi bir beyanı olmadığı bildirildi. İfadelerin Bakan Eker'e ait olmadığı belirtilen açıklamada, "Sayın Bakan tarafından GDO’yla ilgili olarak Avrupa ülkelerindeki uygulamalar ve Türkiye’deki Biyogüvenlik Kurulu’nun çalışma esasları kamuoyuna aktarılmıştır.

Ayrıca Biyogüvenlik Kanunu ve Genetik Yapısı Değiştirilmiş Organizmalar ve Ürünlerine Dair Yönetmelik gereği kurulan Biyogüvenlik Kurulu’nun çalışmalarında çok titizlikle hareket edildiği, insan ve hayvan sağlığı ile çevre konularında azami hassasiyetin gösterildiği ifade edilerek kamuoyu bilgilendirilmiştir. Sayın Bakanın düşüncelerini yansıtmayan bazı ifadeler, basın yayın kuruluşları tarafından yorumlanarak Sayın Bakan tarafından söylenmediği halde sanki Sayın Bakan tarafından söylenmiş gibi kamuoyuna duyurulmuştur." denildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı