Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

Tokat’ta ekmek zammına tepkiler büyüyor
TOKAT (CİHAN)- Tokat'ta ekmeğe yapılan zamma tepkiler artıyor. Yüzde 30'luk zam, vatandaşlardan ve birçok kuruluştan tepki çekti.

Ekmekçiler Çörekçiler ve Pastacılar Odası eski Başkanı Veysel Şahin, ekmek fiyatına yapılan zamma tepki gösterdi. Enflasyon oranının yüzde 8 olduğuna dikkat çeken Şahin, belediye başkanlığının halkın menfaatine göre hareket etmesi gerektiğini söyledi. 300 gramlık ekmeğin 60 kuruştan 70 kuruşa yükselmesini eleştiren Şahin, komşu illerde ekmeğin 0,40 ile 0,45 lira arasında satıldığını hatırlattı. Şahin, açıklamasında şöyle dedi: “500 gram makarna 60 kuruş. Her undan makarna olmaz. Birinci sınıf undan makarna olur. Yani düşük kaliteli unlar makarnanın içine girmez. Bunların ambalajlanması, nakliyesi ve kar payı da var. Bir kilo makarna 1,2 lira. 300 gramlık ekmek Sivas’ta 40-45 kuruşa; Yozgat, Çorum, Amasya, Zile ve Niksar’da da öyle satılıyor. Ne oluyor da Tokat’ta 70 kuruştan satılıyor? Aradaki 30 kuruş kimlerin cebine giriyor? Belediyenin bu duruma müdahale etmesi gerekir.”

Türkiye’de enflasyon oranının yüzde 8 olduğuna dikkat çeken Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Mehmet Bekçi ise, "Enflasyonun yüzde 8 olduğu bir ülkede ekmeğe yüzde 30 zam yapılması doğru mudur?" diyerek ekmek zamına tepki gösterdi. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği'nin bu zamla hiçbir ilgisi olmadığına dikkat çeken Bekçi, yapılan zammı doğru görmediğini söyledi.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,