Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları üretim lavanta

Bu haber kez okundu.

TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kara: Adana, Türkiye’nin gıda deposu
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Ziraat Mühendisi Niyazi Kara, Türkiye’nin gıda deposunun Adana olduğunu söyledi.

TÜMSİAD Adana Şubesi'nin AB etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği ‘Adana’da Tarım’ konulu seminerde konuşan Niyazi Kara, “Topraklarımız bereketli ve faydalı olduğu için çok şanslıyız. Ancak bu zenginlikten yetirince faydalanamıyoruz.” dedi.

Sinevizyon gösterimiyle gerçekleşen seminerde iş adamları ile dernek üyelerini bilgilendiren Kara, Adana’nın seracılıkta çok gerilerde kaldığın ancak buna önem verilmesi halinde yakın gelecekte hak ettiği yerini alacağını kaydetti. Seminerde organik tarımın önemine de değinen Kara, “Ekzoz gazı yüzünden organik tarımın yanından araba, üzerinden uçak da geçmemesi lazım. Bu tarım bu kadar hassas ancak bu kurallara kimse uymuyor.” diye konuştu.

Adana’nın bir tarım kenti olduğunu vurgulayan Ziraat Mühendisi Niyazi Kara, "Elimizde ekmek gibi buğday silahımız varken maalesef bundan yeterince faydalanamıyoruz. Şehrimizin kalkınması için tarım alanlarımıza yeteri kadar üretim işletme tesisleri kurmalıyız.” dedi.

Seminer sonunda TÜMSİAD Başkan Yardımcısı Hakan Can, konuşmacı Niyazi Kara’ya verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı