Öne Çıkanlar Gıda çiftçi Adilcevaz manisa biber yarışması

Bu haber kez okundu.

Tütün ve alkollü içeceklerin satış belgesi bedelleri önümüzdeki yıl için yeniden belirlendi
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (TAPDK), konuya ilişkin kararı, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

     Karara göre, 2012 yılı satış belgesi bedelleri toptan satıcılar için, il merkezlerinde ve büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde bin 795 lira, birden fazla yerde dağıtım yapanlar için 2 bin 715 lira, ilçe merkezlerinde ve diğer mahallerde 710 lira, birden fazla yerde dağıtım yapanlar için bin 80 lira olacak.

     Perakende satıcılar için, il merkezlerinde ve büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 175 lira, ilçe merkezlerinde 104 lira, diğer mahallerde (belde, köy gibi) 33 lira olarak uygulanacak.

     Açık içki satıcıları için il merkezlerinde ve büyükşehir belediyesine dahil ilçelerde 710 lira, ilçe merkezlerinde ve diğer mahallerde (belde, köy gibi) 259 lira olacak.

     Satıcılar, bu bedelleri en geç Mart ayı sonuna kadar Kurum sicil numaralarını beyan etmek suretiyle, Kurum hesabına yatırarak belge sürelerinin uzatılması talebinde bulunacak. Belirtilen süre içinde satış belgesi süre uzatım işlem bedellerini yatırmayan satıcıların belgeleri, Nisan ayı sonunda geçerliliğini yitirecek. Mart ayı sonuna kadar süre uzatım işlemi yaptırmayan satıcıların faaliyete devam etmek istemeleri durumunda, yeniden belge almaları gerekecek.

     TAPDK'nın bir diğer kararı ile başvuru, uygunluk belgesi ve bandrol satış hizmet bedelleri de önümüzdeki yıl için yeniden belirlendi.

     Buna göre, Tesis Kurma Uygunluk Belgesi karşılığında bu hizmetlerde, sigara üretim tesisleri için her yüz milyon sigara üretim kapasitesi başına 9 bin 495 lira, diğer tütün mamulleri için her bir tonluk üretim kapasitesi başına 117 lira alınacak.

     Proje Tadilatı Uygunluk Belgesi karşılığında bu hizmetler için, sigara üretim tesislerinde her yüz milyon adetlik sigara üretim kapasitesi artışına neden olan proje değişiklikleri için bin 780 lira, diğer tütün mamulleri üretim tesislerinde ise her bir tonluk üretim kapasite artışına neden olan proje değişiklikleri için 29,65 lira olarak uygulanacak.

     Kurumun ve Gelir İdaresi Başkanlığının logolarını içeren bandrollerin her bin adedi için basım maliyeti hariç 1,80 lira bandrol satış hizmet bedeli alınacak.
 
     Puro ve Sigarillo İthalatı Yetki Belgesi karşılığında bu hizmetler için; talebi uygun bulunanlara 55.130 lira, Puro ve Sigarillo İthalatı Yetki Belgesinin, yıllık olarak süre uzatımı için 4 bin 630 lira alınacak.

     Tesis Kurma İzni Uygunluk Belgesinde, makaron üretim tesisleri için her yüz milyon makaron üretim kapasitesi başına 9 bin 495 lira, Proje Tadilatı İzni Uygunluk Belgesinde ise; makaron üretim tesislerinde her yüz milyon adetlik makaron üretim kapasitesi artışına neden olan proje değişiklikleri için bin 780 lira alınacak.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı