26 Haziran 2017 Pazartesi

Zeytinyağında Kalitenin Adı "HARVENA"

İş dünyasının yakından tanıdığı İper ailesinin üçüncü kuşak temsilcisi Alican İper tarafından Bergama'da kurulan Korudağ Zeytin Çiftliği ilk markası olan "Harvena"yı piyasaya sürdü.

27 Mayıs 2017 Cumartesi 10:09
Bu haber 231 kez okundu
 Zeytinyağında Kalitenin Adı
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Zeytinyağında Kalitenin Adı 
Türkiye'de madencilik sektörünün önde gelen firmalarından olan İPM Grubu'nun üçüncü kuşak temsilcisi Alican İper yönetiminde, Bergama'da kurulan Korudağ Zeytin Çiftliği ilk markası olan "Harvena"yı düzenlediği çiftlik turuyla tanıttı. Tanıtım ve tadım etkinliğine Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama İlçe Tarım Müdürü Adem Aklan, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Dikili Limanı İşletme Müdürü Murat Tutu, İPM Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bülent İper ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Korudağ Mevkii'nde 500 dönüm arazi üzerinde kurulu olan çiftliği gezen konuklar İper'den yatırım hakkında bilgi aldılar. Çiftlik turunun ardından üretim tesisindeki tadıma katılan konuklar, piyasaya sürülen ilk marka olan "Harvena"ya tam not verdiler.
5 YILDA 100 BİN ŞİŞE
Çiftlikte mevcut ağaçların yanı sıra 20 bin fidan dikimi gerçekleştirdiklerini ve 5-7 yıl içerisinde tam kapasite verim almayı planladıklarını söyleyen Alican İper, "Yaklaşık 3 yıldır aralıksız olarak devam eden çalışmalarımızın sonucunda ilk üretimimizi gerçekleştirerek, hedeflediğimiz kalitede bir zeytinyağı üretmenin ve ilk markamız olan Harvena ürünümüzü piyasaya sürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlk markamız olan "Harvena"dan 5 yıl içinde 100 bin şişe üretmeyi hedefliyoruz" dedi.
BERGAMA ZEYTİNYAĞIYLA ÖZDEŞLEŞECEK
İlerleyen süreçte farklı zeytin türlerinden elde edilecek farklı zeytinyağlarını da tüketicilerin beğenisine sunacaklarını dile getiren İper, sözlerini şöyle sürdürdü; "Bölgemizde zeytinciliği geliştirmek, zeytin ve zeytinyağı tüketimini ve bu alandaki istihdamı arttırmak, Bergama ve zeytinyağını özdeşleştirmek için elimizden gelen her türlü iş ve iş birliğini ilgili kurum ve kuruluşlar ile karşılıklı olarak yapmaya hazırız. Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen Bergama Belediye Başkanı Sayın Mehmet Gönenç'e, Bergama İlçe Tarım Müdürü Sayın Adem Aklar'a, Ziraat Danışmanımız Sayın Mehmet Balcı'ya ve emeği geçen bütün kadromuza teşekkür ederim."

YERELDE KALKINMA HAMLESİNİ BAŞLATAN YATIRIM
Korudağ Zeytin Çiftliği'nin çevreyle barışık bir yatırım olduğunu vurgulayan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise, "Yaklaşık 2500 yıllık bir geçmişe sahip olan Bergama eşsiz uygarlığının yanı sıra çok önemli bir tarımsal üretim merkezidir. Bereketli Bakırçay Ovası'ndan onbinlerce insan geçimini sağlıyor. Son yıllarda Bergama'da tarımsal anlamda çok önemli girişimler yaşama geçiyor. Korudağ Zeytin Çiftliği de bu yatırımlardan biri. Bu yatırım önemli bir istihdam yaratacak ve yerelde kalkınma hamlesini başlatacak bir girişimdir.
Bergama'nın turizmiyle, sanayisiyle, tarımıyla ve butik işletmeleriyle kent kimliğini güçlendirme sürecine katkı koydukları için İPM ailesine teşekkür ediyorum" dedi.
Korudağ Zeytin Çiftliği'ni bireysel bir çaba olarak görmemek gerektiğinin altını çizen Gönenç, "Çünkü ben eminimki bu tesis çevrede yapılan üretimin de daha bilinçli yapılması yönünde teşvik edici olacaktır. Bu tesiste işin özüne sadık kalınarak modern yöntemlerle yapılan üretim çevredeki üreticileri de etkileyecektir. Bu gelişmeler neticesinde Bergama zamanla zeytinyağı konusunda körfez bölgesiyle rekabet edebilir bir konuma gelecektir" diye konuştu.
Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV