Öne Çıkanlar Gıda karaman il özel idare makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

116 yıllık sağlıklı yaşamını çalışmaya borçlu
Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesine bağlı Gülbahçe köyünde yaşayan 7 çocuk ve 20 torun sahibi 116 yaşındaki Kaptan Bektaş, uzun ve sağlıklı yaşamanın sırrını çalışmaya borçlu olduğunu söyledi.

Çarşıbaşı ilçesine bağlı Gülbahçe köyünde çocukları ve torunları ile mutlu bir yaşam sürdüren Kaptan Bektaş’ın her günü belli bir program dahilinde geçiyor. Eşini 9 yıl önce kaybeden Kaptan Bektaş çalışmayı çok seviyor. Çarşıbaşı ilçesinin en eski şoförlerinden olan Kaptan Bektaş nakliyecilik yaptığı zamanlarda bile aldığı malzemeleri saatinde yerine ulaştırmak için uyku uyumadığını anlatıyor.

Emekli olduktan sonra kendisini bağ ve bahçe işlerine adayan Bektaş'ın günlük yaşantısı ise şöyle geçiyor: “Sabah erkenden kalkıp namazımı kılar ve kahvaltımı yaptıktan sonra bahçeye çıkarım. Eğer sebzelerin otu büyümüşse onları kazmayla alırım. Bazen de meyvelerin budanacak dalları varsa onları keserim. Çalışırken kendimi yormamaya dikkat ederim. Öğle üzeri birkaç saat dinlendikten sonra günlük rutin işlerime devam ederim. Köyde kaynak işleri olan da bana gelir. Kaynak yapar, ufak tefek demir eşyaları tamir ederim. Havanın yağışlı olduğu günlerde kitap okuyarak vakit geçiririm. Eğer okuduğum kitabın yazıları çok küçükse büyüteç kullanırım."

Hayatı boyunca boş duran ve çalışmayan insanlarla dostluk kurmadığını ifade eden Bektaş, "Uzun yaşamanın sırrını düzenli ve planlı çalışmaya borçluyum. Boş durmayı büyük bir eksiklik olarak görüyorum. Tembel insan erken yaşlanır ve melekelerini kaybeder.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,