Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi besi sığırı yetiştiriciliği bekir pakdemirli lavanta yetiştiricilliği antalya fuar

Bu haber kez okundu.

'14 Aralık kapsamındaki zulüm Çin ve Rusya’da dahi yapılmadı'
Türk Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanı Recep Varlıakman, medyayı susturma operasyonu kapsamında, dizi senaryosu üzerinden "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçlamasıyla insanlara yapılan baskı ve zulmün, bir zamanlar Çin ve Rusya’da dahi yapılmadığını söyledi. 14 Aralık’ta medyaya yapılan operasyona tepkiler devam ediyor. Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Varlıakman, dizi film senaryosundan insanlara yapılan zulmün kabul edilemeyeceğini kaydetti.

Bugün Türkiye’de birçok televizyonda birçok dizi film yayımlandığını dile getiren Varlıakman, “Bu dizilerde o kadar çok suçlar, hayali örgütler ortaya koyuluyor ki eğer bir dizi filmden kaynaklı olarak birileri suçlanıyorsa televizyonlarda yayımlanmış olan dizi filmlerin yönetmenleri kimse, kim bunları çekiyorsa, kim oynuyorsa, o zaman onların hepsini içeriye almak lazım. Eğer bunlarla ilgili olarak herhangi bir şey yapılmıyor da sadece Samanyolu Televizyonu’nda çıkmış olan bazı hadiselerden kaynaklı olarak, buradan hareketle birileri suçlanıyor ve tutuklanıyorsa ve insanlar gözaltına alınıyorsa o zaman aklımızdan ve gönlümüzden geçen şeyler de suç teşkil ediyor. Aklımızdan, gönlümüzden geçenleri eyleme dönüştürmüyor, sokaklara çıkmıyor, gayrihukuki olarak iş ve işlem yapmıyorsanız, insanları mağdur etmiyorsanız bununla ilgili olarak herhangi bir şey yapmanın bir mantığı bulunmuyor.” dedi.

Varlıakman, Samanyolu Televizyonu’nda yayımlanan dizilerle diğer kanallarda yayımlanan diziler karşılaştırıldığında, diğer dizilerdeki hayal mahsulü olarak ortaya koyulmuş olanların, Samanyolu Televizyonu’nda ortaya koyulmuş dizilerdeki hayal mahsulünden daha fazla özelliklere sahip olduğunu ifade etti. Varlıakman, “Onun için bir televizyonun dizi filmlerinde mevcut olan bazı konulardan hareketle insanları terör örgütü kurmakla suçlamanın veya terör örgütü ile beraber Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yapısını değiştirmeye yönelik iş ve işlem yaptığı kanaatinden hareketle tutuklamalar yapmak, çok gayri demokratik bir davranıştır. Bunu anlamak ve insanlara da anlatmak asla mümkün değildir." diye konuştu.

Bir zamanlar Çin’de ve Rusya’da dahi böyle bir baskı, böyle bir zulmü insanların görmediğinin altını çizen Varlıakman, “Bir dizi filmden hareketle siz insanları suçlayamazsınız, böyle bir şey yok yani. Eğer illa ki suçlayacak birilerini arıyorsanız, şimdi şu anda bazı mahkeme kararlarını uygulamamış olan bazı bakanları görmek ve onlarla ilgili olarak işlemler yapmak lazım. Oradaki bir dizi filmden hareketle, hayal mahsulü olarak ortaya koyulmuş şeylerden hareketle insanları suçlamak, insanları ötekileştirmek, insanlara zulmetmek, günlerce gözetim altında tutmak ve tutuklamak doğru değil. Böyle bir anlayışı kabul etmek de mümkün değil. Bir vatandaş olarak bunu doğru ve şık bulmuyorum.” diye konuştu.

Şu anda iktidarın insanları sindirmeye çalıştığını ve millete hesap vermekten çekindiğini aktaran Varlıakman, “Güç bende, ben her şeyi bilirim, her şeyi yaparım, ben ne dersen o olur mantığı, doğru bir mantık değil. Geçmişte de birçok insan, 'güç bende' demiş ve lüzumsuz işler yapmış ama daha sonraki süreçte de bunun hesabını bu millete vermiştir. Şimdi şu anda yapılmış olan hadiseler çok doğru değil, çok makul değil. Öyle televizyonlarda balkona çıkıp, ‘Ben 76 milyonun insanın başbakanıyım, cumhurbaşkanıyım. Bir insanın hakkı ve hukuku gasp olursa ben onun hesabını insanlardan sorarım.’ demekle yapılan icraatlar çelişki arz ediyor. İktidar, milletin büyük bir bölümünün teveccühünü kazanmış olabilir ama uluslararası hukuk normlarına, kişisel özgürlüklere, insan haklarına, özgür fikir ve düşüncelere açık olması gerekiyor.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi