Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi paulownia ağacı fidanı ahu pakdemirli karaman ziraat odası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Bu haber kez okundu.

2014'de bin 886 kişi iş kazasında hayatını kaybetti
Bursa Kent Konseyi (BKK) İş Hayatı Çalışma Grubu Temsilcisi İnşaat Mühendisi A Sınıfı İG Uzmanı Hülya Erdoğan, Türkiye’de geçtiğimiz yıl toplam bin 886 kişinin iş kazasında hayatını kaybettiğini söyledi.

BKK İş Hayatı Çalışma Grubu tarafından Kent Konseyinde, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) uzmanları ile işyeri hekimlerine yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısında, iş kazaları hakkında bilgi verdi. 2014 yılında ülke olarak bazı acı iş kazaları geçirdiklerini belirten Erdoğan, en çok ölümlü iş kazalarının inşaat ve maden sektörlerinde yaşandığını kaydetti.

Erdoğan, şöyle konuştu: “2014 yılında 236’sı yüksekten düşerek, 78’i göçüklerde, 35’i elektrik çarpması, 22’si trafikte servislerde olmak üzere toplam 423 kişi hayatını kaybetmiş. Maden sektöründe ise 2’si düşme, 38’i göçme, 2’si elektrik çarpması, 7’si trafik servisleri, 322’si zehirlenme ve boğulma olmak üzere toplam 386 kişi hayatını kaybetmiş. Tarım sektöründe 326 kişi hayatını kaybetmiş. İş kazasına bağlı en az ölüm ise iletişim ve bankacılık sektöründe olmuştur. Genel toplam 1.886 kişi hayatını kaybetmiş. Trafik servislerine baktığımızda toplamda 421 kişi vefat ediyor. Risk değerlendirmelerinde bu noktayı göz ardı etmemeliyiz. Bu rakamlar iş sağlığının ve güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.”

“EN ÇOK 28-50 YAŞ ARALIĞI İŞ KAZASINA UĞRADI”

En çok 28-50 yaş aralığının iş kazalarına uğradığına dikkat çeken Erdoğan, 2014 yılında 427 kişiyle en çok Mayıs ayında iş kazasının yaşadığını belirtti.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mesut Toraman ise ev hanımından, ilkokuldaki çocuğa, çalışandan işverene kadar herkesin iş sağlığı güvenliği kültürünü alması gerektiğini dile getirdi. Bu kültürün oluşmaması sonucu meydana gelen iş kazalarından toplumun tamamının sorumlu olduğunu vurgulayan Toraman, iş güvenliğinin çalışma hayatının temel konusu olduğunu ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,