Öne Çıkanlar chicago borsası fakıbaba ilaç zehirlenmesi salgın Gıda

Bu haber kez okundu.

3 günde 7 terörist Şanlıurfa sınırında teslim oldu
Son 3 günde Şanlıurfa sınırında 7 PYD/ PKK militanı yakalandı. Genel Kurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yapılan açıklamada 3 teröristin yakalandığı belirtilirken 4 terristin ise teslim olduğu ifade edildi. Teslim olan bazı PKK’lılar silahlarını bıraktıkları yerleri bildirmesi üzerine jandarma ifadeler doğrultusunda çok sayıda bomba ve silah ele geçirdi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre son 3 günde Suriye sınırından Şanlıurfa’ya geçmeye çalışan PYD/PKK militan 7 kişi yakalandı. Genelkurmay Başkanlığının açıklamasına göre bugün Ceylanpınar sınırında 3 kişi yakalanırken, dün ise Suruç ilçe sınırında 2 teröristin silahsız olarak teslim oldu.

TERÖRİSTİN İFADESİ İLE SİLAH VE BOMBA BULUNDU

Öte yandan Şanlıurfa’nın Suruç ilçe sınırından Türkiye’ye geçiş yapan iki PYD’li güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi. PYD’lilerin ifadesi üzerine yapılan aramada sınır hattında bazı bomba ve silahların ele geçirildiği bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Suriye'de faaliyet gösterirken, Şanlıurfa/Suruç Kapı veya Yumurtalık Bölgesinden Türkiye'ye giriş yapan ve Güvenlik Güçlerine teslim olan iki PYD/PKK mensubu terörist, Suruç Cumhuriyet Savcılığına vermiş olduğu ifadede, "Silah ve mühimmatlarını bir çuval içerisinde hudut hattında mayınlı sahaya bıraktıklarını" beyan etmiş ve bu bilgi Güvenlik Güçleri tarafından, 3'üncü Hudut Alay Komutanlığına (Suruç/Şanlıurfa) iletilmiştir. Alınan bu bilgi üzerine, 3'üncü Hudut Alayı (Mürşitpınar/Suruç/Şanlıurfa) Kapı Hudut Karakol Komutanlığı unsurlarınca, sorumluluk sahasındaki hudut hattında bulunan mayınlı alanda yapılan aramada, bir çuval içerisinde; İki adet Kkaleşnikof piyade tüfeği, 7 adet el bombası, 8 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 238 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, iki adet hücum yeleği ele geçirilmiştir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı