Öne Çıkanlar çiftçi mehmet aydın tarım fuarı manisa un ihracatı

Bu haber kez okundu.

30 dakika yağan dolu tarım ürünlerine zarar verdi
Mersin’in Mut ilçesinde öğleden sonra başlayan dolu yağışı ekili tarım arazilerine zarar verdi. Yağmurla birlikte başlayan dolu Köselerli Mahallesi'nde 30 dakika sürdü. Dolu, birçok mahalledeki ekili tarım arazilerine zarar verdi.

Fındık büyüklüğünde başlayan dolu, hızını artırarak daha da irileşti. Özellikle kayısı, ekin tarlaları ve açıkta bulunan domates, kabak ve fasulye gibi sebzeler zarar gördü.
Köselerli köyünde çiftçilik yapan İbat Can, 80 adet kayısı ağacı olduğunu belirterek, “Yaptığım tespitlere göre ağaçlarım zarar görmüş durumda. Sabah kayısı toplamaya başlamıştım. Bahçedeki ürünümün bir kısmını toplamıştım. Cuma vakti gelince namaza gittim ve cumadan sonra dolu yağmaya başladı. Dolunun başlamasıyla birlikte bahçeme gidemedim. Yaklaşık 30 dakika süren dolu yağışından sonra bahçeme geldiğimde kayısılarda dolu yarası oluşmuş. Dolunun etkisiyle ağaçlardaki meyve ve yaprakların yere indiğini gördüm." diye konuştu

Çiftçi Ahmet Özcan, öğleden sonra dolunun aniden yağmaya başladığını belirterek, “Bahçelerimiz su içinde kaldı.” dedi.

Mut İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Levent Abaş, “Öğleden sonra ilçeye yağmur ile birlikte dolu yağışı başladı. İlçemize bağlı Yukarı Köselerli, Irmaklı, Göksu, Köselerli, Topluca ve Deveci mahallelerinde etkili olduğu görüldü. Dolunun etkili olduğu yerlerde hasar tespiti çalışmalarına başladık." açıklamasını yaptı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı