Öne Çıkanlar e-fidancim Veysel eroğlu besi sığırı yetiştiriciliği çiftçi kadınlar rusya domates ithalatı

Bu haber kez okundu.

35 bin liraya aldığı güvercinle festivale katıldı
Bursa'da, 1. Süskuşu ve Damızlık Festivali'nde 700'ü aşkın güvercin sergilendi. Serkan Güler isimli güvercin meraklısı genç ise, 'Gönen Karakuyruk' ırkı diye bilinen 35 bin liralık güvercinle festivalde yer aldı.

Bursa'da Çiftehavuzlar Güvercin Yetiştirenler ve Sevenler Derneği tarafından Yıldırım Spor Kompleksi'nde düzenlenen 1. Süskuşu ve Damızlık Festivali'nde güvercinseverler biraraya geldi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen güvercin meraklıları 700'ü aşkın güvercini yakından inceledi. Renkli görüntülerin yaşandığı festivalde birbirinden ilginç güvercin cinsleri görücüye çıktı. Güvercinlerin fiyatları ise dudak uçuklattı. İzmir'den gelen Selahattin Öztep, mavi kafa kuyruk türü güvercinine bir kişinin 9 bin lira verdiğini söyledi. Güvercinini satmadığını dile getiren Öztep, 15 bin lira verenin olması halinde satabileceğini açıkladı.

SÜS GÜVERCİNLERİ DE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Festivale renk katan kuşlar ise süs güvercinleri oldu. Birbirinden ilginç hareket yapan güvercinler kuş meraklıların beğenisini kazandı. Bursalı güvercin yetiştiricisi Serkan Güler ise festivale 35 bin lira vererek aldığı Gönen karakuyruk cinsi güverciniyle katıldı. Güler, "Bu kuşların cinsi karakuyruk, Gönen'e ait bir güvercindir. 35 bin liraya aldım. Aranan tüm özellikler bu kuşta var. Duruşu, ayak yapısı, kafa tarzı, rengi gibi özellikleri var." dedi. Festivalin geleneksel hale geleceğini belirten Çiftehavuzlar Güvercin Yetiştirenler ve Sevenler Derneği Başkanı Sami Eren de festivale yurdun dört bir yanından katılımın olmasının sevindirici olduğunu dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,