Öne Çıkanlar interfresh hatay tarım fuarı lavanta fındık fiyatları arttı hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

7’den 77’ye adalet sarayı önünde adalet aradılar
Özgür medyaya yapılan polis baskını ve tutuklamalara tepki gösteren vatandaşlar Ordu Adalet Sarayı önünde bir araya geldi. Kur'an ve cevşen okuyan Ordulular yaşanan baskılara boyun eğmeyeceklerini, demokratik tepkilerini dile getireceklerini ifade ettiler.

Demokrasiye sahip çıkma ve hukukun üstünlüğü adına toplanan vatandaşlardan Nuran Tomak, “Bizler karınca incitmez insanlarız. Bunu herkes biliyor. Buraya demokrasinin savunucusu olarak ve 'özgür basın susmasın' diye geldik. Çocuklarımızın geleceğini düşünüyoruz. Yapılan bütün haksızlıkları üzülerek takip ediyoruz. Bu haksızlıkları yapanlardan da Allah hesabını sorsun diyoruz. Haksızlıklar karşısında susmayacağız. Demokrasiyi, hukuku ayaklar altında çiğnetmeyeceğiz. Tepkimizi göstermek için buradayız. Dilsiz şeytan olmak istemiyoruz.” dedi.

'HERKES AYNANIN KARŞISINA GEÇSİN VE VİCDANINA BAKSIN'

Medyaya yapılan operasyonlara tepsi gösteren Hatice Kavak da “Biz adaletin gerçekten yerini bulmasını istiyoruz. Bakın ben buraya bebeğimle geldim. Onun eline 'Demokrasi susmaz, Zaman susmaz' pankartlarını tutuşturdum. Herkes aynanın karşısına geçsin ve vicdanına baksın. Kendileriyle bir göz göze gelsinler ve gerçekten kimin terörist olduğunu görsünler. Elinde Kur’an-ı Kerim, cevşen olan insanlara terörist denilmez. Biz bunu böyle öğrenmedik, böyle görmedik. Buradakiler hislerini öyle bir aşkla dile getirmek istiyorlar ki, bunu Cevşen'le, Kur’an-ı Kerim ile yapıyorlar. Bizlere terörist diyenlere yazıklar olsun. Bu dünyanın öbür tarafı da var. Orada iki elimiz yakalarında olacak. O zaman ne yapacaklar diyorum. Herkes sussa biz susmayacağız, herkes kaçsa biz kaçmayacağız. Herkes saklansa biz saklanmayacağız. Zaman’ımızı da asla susturmayacağız.” şeklinde konuştu.

'ASIL SUÇLULARIN YARGILANMASINI İSTİYORUZ'

75 yaşındaki Mehmet Güvenç, tepkisini şöyle dile getirdi: “Söylenecek çok şeyler var ama kaybettiklerimizin tekrar kazanılmasını, demokrasinin tekrar yerine gelmesini, asıl suçluların yargılanmasını ve içeride olan suçsuz insanların da bırakılmasını arzu ediyorum.”

Vatandaşların 7’den 77’ye seslerini duyurmak için bir araya geldiği adliye önünde emniyet mensupları demokrasi nöbetinin yapılmasına izin vermedi. Bunun üzerine vatandaşlar özgür medyaya yapılan operasyona tepkilerini, adliye önündeki asfalt kenarında gösterdi.

Hukuk ve demokrasi duruşu sergileyen vatandaşları emniyet görevlilerinin kayda aldığı gözlenirken, ellerinde “Özgür Basın, Özgür Toplum”, “ZAMAN’lama Manidar”, “Millet Burada, Adalet Nerede?”, “Millet Burada, Delil Nerede”, “Özgür Basın Susmaz” ve “Demokrasi İçin Buradayız” şeklinde sloganlar attılar. Özgür medyaya yapılan operasyonlara tepki gösteren vatandaşlar, Cevşen, Kur’an-ı Kerim okuyup, tesbihat yaptı. Ardından dua ile duruşlarını sonlandırdılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi