Öne Çıkanlar eğitim üretim tarım çiftlik bank new york borsası

Bu haber kez okundu.

Afetten zarar gören çiftçilerin kredi borçları erteleniyor
Doğal afetten zarar gören Arabanlı çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan kredi borçları erteleniyor. Çiftçilerin kredi borçları 1 yıl süre ile ertelenecek.

Araban Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 2014/6355 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereği 2014 yılında Doğal Afetlerden dolayı zarar gören Arabanlı çiftçilerin ileriki günlerde Araban Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nde oluşturulacak olan komisyon kararıyla belirlenecek olan tarihler arasında müracaatları alınarak kredi borçları erteleneceği bildirildi. Araban'da doludan zarar gören çiftçilerin Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine kredi borçlarının Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'ne dilekçe ile müracaatlar etmelerinin gerekli olduğu açıklandı. Zarar gören üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olmaları halinde kredi borçları 1 yıl süreyle ertelenecek.

    Araban Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan incelemede, ilçede 6 bin 500 dekar alanda Antepfıstığı'nın dolu tarafından zarar gördüğü, 50 bin dekarlık buğday ve arpa arazisinin de kuraklıktan zarar gördüğü tespit edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı