Öne Çıkanlar lavanta can erik hasadı interfresh fuar hatay tarım fuarı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

“Afyon Milli Eğitim hem yargı kararını hem valiyi hiçe saydı”
Türk Eğitim Sen Afyokarahisar Şube Başkanı Kamu Sen İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü’nün haklarında yürütmeyi durdurma kararı verilen ve göreve iade edilmesi gereken 25 okul idarecisini göreve başlatmayarak hukuku hiçe saydığını söyledi.

Şenol, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün 12.12.2014 gün ve 41289672/45.03/6418369 sayılı yazısında birinci olarak yapılacak işin yürütmeyi durdurma kararı alanların göreve başlatılması ve bundan sonra yeniden değerlendirme yapılması yönünde olduğunu söyledi.

"VALİ BİZZAT ARAYARAK TALİMAT VERDİ"

Vali Hakan Yusuf Güner’in sendikayı ziyaretinde yürütmeyi durdurma kararı alan okul idarecilerini göreve başlatmadan değerlendirme yaptıklarını sözlü olarak ilettiklerini belirten Şenol, “Sayın Valimiz de Milli Eğitim müdürünü arayarak mahkeme kararlarının uygulanmasını istemiştir. Bizde sendika olarak 19 Aralık 2014 tarihinde 'yargı kararı sonucu yapılan yeni değerlendirmeler konulu' Valilik Makamına yapılan işlemlerin hukuksuz olduğuna dair resmi yazı yazdık. Bütün bu girişimlerimize rağmen Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü, valimizin sözlü beyanını ve resmi yazımızı hiçe sayarak okul idarecilerini hukuksuz bir şekilde yeniden değerlendirme yapmış ve okullara resmi yazı ile göndermiştir.” dedi.

Şenol, yapılan bu işlemin mahkeme kararının yanlış uygulanması anlamına geldiğini, Danıştay, İdare Mahkemeleri ve Anayasa’nın 138.maddesinde alınan kararların hiçbir surette değiştirilemeyeceği ve bunların yerine getirilmesinin geciktirilemeyeceği hükmünün yer aldığını anlattı. Nizamettin Şenol, okul idarecilerinin görevlerine iade edilmeden yeni bir komisyonla usulsüz bir şekilde değerlendirildiğini elektronik ortamda değerlendirilmesi gereken formların elden gönderilerek elle doldurtularak işlem gerçekleştirildiğini bunun tam anlamıyla bir hukuksuzluk olduğunu dile getirdi.


Şenol, idare mahkemesini esas gerekçeli kararını açıklamadan milli eğitimin usulsüz değerlendirme yoluna gittiğini anlattı.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi