Öne Çıkanlar Gıda tarım çiftçi çiftlik bank dap desteği

Bu haber kez okundu.

Afyonkarahisar'da tarım fuarı açıldı

Afyonkarahisar'da tarım fuarı açıldı
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da bu yıl 7. düzenlenen Tarım Makineleri ve Teknolojileri Fuarı törenle açıldı.
İldeki fuar alanında 143 firmanın katılımıyla açılan fuarda konuşan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye'nin tarım ve hayvancılıkta önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.
Afyonkarahisar'da fuar sektörünün her geçen gün geliştiğini aktaran Tutulmaz, şöyle konuştu:
"Bu fuarlar bunun önemli bir göstergesi. Bu güne kadar termali, mermeri ile ünlü olan ilimiz, son zamanlarda artık sporla, fuarları ile de ünlü olmaya başladı. Bulunduğumuz coğrafi konum itibari ile bu tür fuar etkinliklerinin çekim merkezi konumundayız. Hızlı trenin de hayata geçmesi ile birlikte fuar merkezi olmamız için altyapı tamamlanmış olur."
Tarımın önemli bir alan olduğunu belirten Tutulmaz, ekonomiye katkısının her geçen gün arttığını dile getirdi.
Tarımın daha iyi yapılabilmesinin yeni ekipmanların ve makinelerin kullanılması ve tanıtılması ile mümkün olduğunu aktaran Tutulmaz, "Tarım aletlerimiz iyi olduğu sürece tarım yapmak daha kolay olacaktır. Bu alanda çalışan vatandaşımız, köylümüz kendilerini daha mutlu hissedecektir. Artık traktörlerimiz çok modern bir şekilde toz ve sıcaktan etkilenmeden iş yapmaya fırsat veriyor. Modern aletlerin makinelerin kullanılması ile üretim artacaktır." diye konuştu.
Konuşmaların ardından katılımcılar fuar alanını gezdi.
Çiftlik ekipmanlarının, son çıkan tarım makinelerinin ve yem sektöründeki gelişmelerin görücüye çıktığı fuar 4 gün açık kalacak.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,