Öne Çıkanlar aa tarım ve orman bakanlığı Gıda ceviz bahçesi eğitim

Bu haber kez okundu.

Afyonkarahisar'da ulusal hayvancılık zirvesi düzenleniyor
Afyonkarahisar’da düzenlenecek Ulusal Besi Hayvancılığı Zirvesinde Afyon Ticaret Borsası tarafından yapımı tamamlanmak üzere olan canlı hayvan borsası da tanıtılacak. Zirvede ayrıca hayvancılık ve kırmızı et sektörünün sorunları masaya yatırılacak.

    Afyonkarahisar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Afyonkarahisar Ticaret Borsası öncülüğünde organize edilecek 'besi hayvancılığı zirvesi' 19-22 Kasım 2014 tarihleri arasında Afyonkarahisar Anemon Otel'de gerçekleştirilecek. Sektörün yaşadığı tüm problemlerin masaya yatırılacağı ve çözüm önerilerinin 4 ayrı komitede tartışılacağı zirve, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, firma temsilcileri ve sektör paydaşlarının katılımı ile yapılacak.

    Afyonkarahisar Ticaret Borsası(ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, canlı hayvan borsası projesini tamamlamak üzere olduğunu ve yakın bir zamanda faaliyete geçeceğini söyledi. Mühsürler, "Afyonkarahisar’da da Besi Hayvancılığı ve Canlı Hayvan Borsaları Zirvesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Borsamız işbirliğinde düzenlenecektir. Zirve’nin amacı, borsamız tarafından yapılmakta olan canlı hayvan borsalarının ülke genelinde kamuoyu ve ilgililer nezdinde tanıtımının ve borsanızın iştigali olan hayvancılığın sorunlarının ve çözüm önerilerinin yetkililer nezdinde tartışılmasının sağlanması olacaktır." dedi.

    Zirveyle ilgi olarak ilk toplantı borsa toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Afyonkarahisar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap ATB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, Afyon Kocatepe Üniversitesi(AKÜ) Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Bayram, Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Mehmet Topkaya, Afyonkarahisar Veteriner Hekimler Odası Başkanı Doç Dr. Fatih M. Birdane, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Gül katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı