Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın destekleme sel madurları

Bu haber kez okundu.

Aksaray’da hayvancılığa destek
Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında bulunan illerde hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi amacıyla hazırlanan ilk proje kabul edildi. Proje kapsamında 460 adet damızlık koç düzenlenen törenle çiftçilere dağıtıldı. Aksaray Belediyesi Entegre Et Tesisleri'nde düzenlenen törende konuşan Aksaray Valisi Şeref Ataklı KOP’un hayvancılık projelerine verdiği desteklemelerden ilk olarak Aksaray’ın yararlandığını söyledi.

    Konya Ovası Projesi kapsamında çiftçilere ağıl, ahır ve hayvancılık projeleri için destek sağlanacağını ifade eden Vali Ataklı, özellikle küçükbaş hayvan varlığını arttırmak, ıslah etmek ve geliştirmek adına bu projelerin bundan sonrada uygulanacağını söyledi.

    KOP’un tarım ve hayvancılık alanında proje desteklerinin devam edeceğini, Aksaraylı çiftçilerin de bundan azami ölçüde yararlanması gerektiğini ifade eden Vali Ataklı konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu projenin Aksaray’daki çiftçi ve üreticilerimize fayda sağlamasını temenni ediyorum. Önümüzdeki süreçte bu destekler devam edecektir: Bunlardan azami şekilde yararlanmamız gerekiyor. Şimdi koç dağıtıyoruz, ahır ve ağıl iyileştirmesi ve yeni yapımı için destek veriliyor. Bunlar içinde proje hazırlayarak bu desteklerden yararlanmamız gerekiyor. Bunlar hem üreticilerimizin hem ilimizin gelişmesi ülkemize katkı sağlaması bakımından önemli."

    Aksaray Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun ise Konya Gözlü, Kırşehir Malya, Sivas Ulaş işletmelerinden seçilen toplam 460 adet damızlık koçun üreticilere dağıtılacağını belirtti.
Aksaray Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ise KOP kapsamında uygulanacak projede kabul edilen ilk projenin Aksaray’ın projesi olduğunu işletmelerin elinde bulunan en iyi damızlık koçları seçerek aldıklarını kaydetti.

    Hak sahibi çiftçiler yaptıkları konuşmalarda projenin hazırlanarak Aksaraylı çiftçilerin yararlanmasında emeği bulunan herkese teşekkür ederek bu tür projelerin devam etmesini istedi.
Yapılan konuşmaların ardından hak sahibi çiftçilere damızlık koçların dağıtımı yapıldı.

    Törene, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı, Yılmaz İlhan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, AK Parti Aksaray İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, İl Genel Meclis Üyeleri, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Önder Yıldız, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Aksaray Süt Birliği Başkanı Esat Zengin ve çok sayıda davetli ile çiftçi katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı