Öne Çıkanlar kapanış fiyatı ağaç budaması aa hayvancılık papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Anadolu yaban koyunları Karadağ’a uyum sağladı
Konya Bozdağ’dan 2004 yılında getirilerek Karaman’ın Kılbasan köyünde bulunan Karadağ’a salınan Anadolu yaban koyunlarının sayısı her geçen yıl artıyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Karaman Şubesi tarafından 2004 yılında Karadağ’a bırakılan 50 civarındaki yaban koyunu buradaki doğal yaşama uyum sağlayarak neslini yeniledi. Yaklaşık 13-15 yıl ömrü olan yaban koyunları Karadağ’a salındıktan sonra doğal ortamlarına alışma sürecinde bir kısmı kurtlar tarafından bir kısmı ise doğal ortamına alışamadığı için telef olmuş, sayısı bir dönem 10’a kadar düşmüştü. Kalan yaban koyunları tekrar çoğalarak bu yıl itibariyle sayılarının 60’a kadar yükseldiği öğrenildi.

Yetkililer, Karadağ’da yaşayan ve sayıları 700’ü bulan yılkı atlarının her geçen yıl çoğalması ve çevre köylerin koyunlarının da Karadağ’da otlatılması nedeniyle yaban koyunlarının yaşam alanlarının daralmasına bağlı olarak fazla üremekte sıkıntı çektiğini belirtti. Koyunların gezebileceği alanın geniş olması durumunda yıllık artışlarının her yıl daha fazla olabileceğini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı