Öne Çıkanlar Gıda lavanta yetiştiricilliği mikado kayısı çit mazı fidanı dikimi ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Anız yangınları, yaşlı ve hastaların sağlıklarını tehdit ediyor
Anız yangınları sonucu sabah saatlerinde Batman il merkezi üzerinde oluşan duman tabakası, hasta ve yaşlı vatandaşları olumsuz etkiliyor. Yaşlı ve hastalar nefes almakta zorlandıklarını belirtirken, ev hanımları dışarı çamaşır asamamaktan yakındı.

    Alınan önlemler ve yapılan tüm uyarılara rağmen anız yakmanın önüne geçilemiyor. Başta Batman valiliği ve belediye olmak üzere tüm ilgili kurumlarla anız yakmayı önlemek için çalışma yürüten Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, anız yakmanın gayri insani ve ahlaki olduğunu söyledi.

    Sabah saatlerinde kentin değişik noktalarında anız yangınları sonucu oluşan duman tabakasını yerinde gözlemleyen çevre gönüllüleri dumandan özellikle yaşlı ve hasta vatandaşların olumsuz etkilendiğini belirtti. Yapılan çalışmaların ardından Batman ve çevresinde bu konuda bir duyarlılık oluştuğunu kaydeden Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Recep Kavuş, kent çevresinde önceki yıllara oranla daha az anız yangını yaşandığına dikkat çekerek bu vatandaşların da anız yakmaktan vazgeçeceklerine inandıklarını söyledi.

    Sezon başından beri köylerde ve muhtarlarla yaptıkları toplantılarda anız yakmanın zararlarını anlattıklarını belirten Çevre Gönüllüleri Başkanı Recep Kavuş, "Konuyla ilgili broşür dağıttık. Çiftçilerle birebir görüşüp zararlarını anlattık. Tarım müdürlüğü sağ kesme ve parçalama makineleri aldı bunları çiftçinin hizmetine sunduk. Batman ve çevresinde azaldı. Ancak çevre ilçelerde yaşanan anız yangınları rüzgarın etkisiyle dağılıyor. Batman’da bundan olumsuz etkileniyor." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı