Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi eğitim tarım mikado kayısı abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Ankara Barosu’ndan 16 yaşındaki M.E.A.’nın tutuklanmasına tepki
Ankara Barosu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesi ile tutuklanan 16 yaşındaki M.E.A. ile ilgili açıklama yaptı. Baro, çocukların ifade nedeni ile tutuklandığı bir ülkede demokrasinin çoğulculuğundan, rejimin cumhuriyet olduğundan bahsedilmesinin son derece güç olduğunu ifade etti.

Ankara Barosu, Konya’da yaptığı bir açıklama nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle 16 yaşındaki M.E.A.’nın, okuluna gelen polisler tarafından önce çocuk şubeye götürülmesi ve ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanması ile ilgili açıklama yaptı. Türkiye’nin ifade özgürlüğüne aykırı uygulamaları nedeniyle yapılan başvurular sonucunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından defalarca haksız bulunduğunu ve mahkum edildiğini hatırlatan baro, Türkiye’deki polis uygulamalarının geldiği noktanın gerek Türkiye’deki, gerek yurt dışındaki kişi ve kuruluşlar tarafından da ifade ve basın özgürlüğünün tehlikede olduğu konusunda eleştirilmekte olduğuna vurgu yaptı.

“REJİMİN CUMHURİYET OLDUĞUNDAN BAHSEDİLMESİ SON DERECE GÜÇTÜR”

Düşüncesini açıklayan ve kanunlara göre çocuk statüsünde olan 16 yaşındaki bir kişinin en ağır koruma tedbiri olan tutuklama ile adeta cezalandırılarak, yargı sürecinin devam ettirilmesinin son derece endişe verici olduğunu kaydeden baro, şöyle dedi: “Çocukların ifade nedeni ile tutuklandığı bir ülkede demokrasinin çoğulculuğundan, rejimin cumhuriyet olduğundan bahsedilmesi son derece güçtür. Yargı erkinin vazgeçilmez bir parçası olan biz avukatlar verilen bu son derece isabetsiz ve düşünceyi açıklama özgürlüğü için tehlikeli olan kararın bir an önce kaldırılmasını kamuoyu önünde karar merciinden talep ediyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi