Öne Çıkanlar eğitim aa Gıda kefir mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Ankara’da 38 gölete 251 bin yavru sazan bırakıldı
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce Antalya’dan getirilen yavru balıklar Ankara’nın göletlerine bırakıldı. Başkent'in göletlerinde su popülasyonunun artırılması için her yıl yıl düzenli olarak yapılan çalışmada, bu yıl 38 gölete 251 bin yavru sazan balığı bırakıldı. Antalya’dan oksijen tüpü, oksijen saati ve hava hortumu eşliğinde kamyonla getirilen yavru sazanlar, 9 ayrı ilçede bulunan göletlere bırakılarak, ilerleyen yıllarda bu sularda balık sayısının artması sağlanacak.

Hirfanlı ve Sarıyar baraj göllerinin ticari avcılığa açık olduğunu, bu iki göl dışındaki tüm göl ve göletlerin ticari avcılık için yasak olduğunu hatırlatan Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, bu iki göl dışındaki tüm göl ve göletlerde ancak amatör avcılığın yapılabileceğini söyledi. İç sularda balık popülasyonunun artması için yapılan bu çalışmayla, amatör balıkçıların daha keyifli zaman geçireceğini kaydeden İl Müdürü Temel, bırakılan yavru sazanların bir yıl sonra 200-250 gram ağırlığına ve 40 santimetre uzunluğa ulaşarak, amatör balıkçıların avlayabilecekleri uzunluğa ulaşacaklarını ifade etti.

Amatör balıkçılığın spor olarak görülmesi gerektiğini belirten İl Müdürü Temel, sulardaki balık popülasyonunun korunabilmesi ve avcılığın sürekli olarak yapılabilmesi için avcıların kurallara titizlikle uyması gerektiğinin altını çizerek, amatör balıkçıların uyması gereken kurallar hakkında bilgi verdi. Göletlere bırakılan sazanların boyunun 40 santim olana kadar avlanamayacağını kaydeden Temel, “Amatör avcılar en fazla 5 adet sazan avlayabilirler. Sazanların boyu en az 40 santim olması gerekir. Bir amatör avcı suya en fazla dört adet olta bırakabilir ve bu oltalarda en fazla üç adet kanca olabilir. Bu kurallara uymayan amatör avcılara 282 TL idari para cezası uygulanır.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı