Öne Çıkanlar tarım Adilcevaz besi sığırı yetiştiriciliği fındık fiyatları arttı chicago borsası

Bu haber kez okundu.

Atatürk Üniversitesi ücretsiz Osmanlıca dersi verecek
Erzurum Atatürk Üniversitesi(AÜ) uzaktan eğitimle isteyen herkese ücretsiz Osmanlıca Türkçesi eğitimi verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti iktidarının zorunlu Osmanlıca ısrarına dayanak olarak gösterdiği, "Ecdadımızın mezar taşlarını okuyamıyoruz" iddiasının ardından A.Ü Osmanlıca eğitimi için harekete geçti. A.Ü. Açıköğretim ve uzaktan öğretim tekniğiyle herkese açık online sertifikalı Osmanlıca Türkçesi eğitimi verecek.

Rektör Hikmet Koçak, VIP Salonu'nda beraberinde Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Selçuk Karaman ile Osmanlıca Türkçe dersi öğretimi konusunda basın toplantısı düzenledi. Rektör Koçak, üniversitelerinde yerli ve yabancı hocaların desteği ile Osmanlıca ve Arapça başta olmak üzere 4 farklı dersin uzaktan eğitim sistemiyle verileceğini dile getirdi. Üniversite olarak insanlığa ve bölgeye hizmet misyonu ile hareket ettiklerine değinen Rektör Koçak,"Atatürk Üniversitesi kurulduğu günden bu yana insanlığa ve bölgesine hizmet ediyor. Yurt içinde ve yurt dışında bu misyonunu devem ettiriyor.Bugün Türkiye'de ilk olduğunu düşündüğümüz farklı bir programı sizlere tanıtmak istiyoruz. Kendi birikimimiz olan ve başlangıçta 4 programla başlayacağımız yeni bir açılımı sizlere sunmak istiyoruz." dedi.

Doç. Dr. Karaman ise Osmanlıca Türkçesini ilerleyen zamanlarda bu dersin bütün dünyada İngilizce olarak da verileceğini anlattı. Karaman, geçen hafta içerisinde Osmanlı Türkçesi için başvuruların başladığına dikkat çekerek, "Farklı mecralardan 700 kişi Osmanlıca Türkçesi öğrenmek için müracaatta bulundu. Osmanlıca Türkçesi dersleri belli zamanlarda internet ve mobil internet üzerinden canlı olarak verilecek. Dersler herkese açık. Derslere katılanlara online sertifika verilecek. Osmanlıca öğrenmek için kayıt yaptırmak lazım." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi