Öne Çıkanlar Adilcevaz mazı tohumu çimlendirme paulownia tarım Ergene havzası

Bu haber kez okundu.

Atatürk’ün Ankara’ye gelişinin 95. yılı kutlanacak
Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 95 yıl önce Ankara’da karşılanmasında duyulan heyecanı ve özgür yaşama arzusunu bugün tüm Ankaralılarla birlikte bir kez daha yüreklerde hissedildiğini söyledi.

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 95. yılı mesajı yayınlayan Mehmet Kılıçlar, şunları dile getirdi: “Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelmesi ve milletimiz için hayati önem taşıyan kararların Ankara’da alınması, tarihi bir sürecin sonucudur. Anadolu’nun ortasında adeta unutulmuş bir şehir olan Ankara, Gazi Mustafa Kemal’i kucaklamış, onunla birlikte mücadeleye atılacak ruhu layıkıyla temsil etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ilk kez geldiği 1919 yılından itibaren Ankara’da adeta bir tarih yazmış, dünyayı sarsan ilk büyük savaşın arkasından ülkeyi yeniden inşa etmiştir. Bu duygularla, milli mücadelenin ve ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Ankara’yı teşriflerinin 95. yılında bir kez daha şükran ve minnetle yâd ediyorum.”

KUTLAMA PROGRAMI

Bu arada, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 95. yıl dönümü olan 27 Aralık 2014 Cumartesi günü gerçekleştirilecek kutlama program ise şöyle: Anıtkabir’de saat 09.00’da yapılacak olan çelenk sunma töreninin ardından, Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya ilk gelişinde karşılandığı Dikmen Keklikpınarı’nda saat 13.15’te tören yapılacak. Ankara valisi tarafından saat 09.00’da mozoleye çelenk konulacak törene, Ankara il protokolüne dâhil zevat, merkez ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, bölge ve il müdürleri ile vakıflar, dernekler, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile seğmenler katılacak.

Diğer yandan, 27 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 11.00’de, Kara Harp Okulu'ndan başlayacak Atatürk Garnizon Koşusu, Fevzi Çakmak Caddesi-Akdeniz Caddesi-Gençlik Caddesi-Tandoğan güzergâhını takiben Anıtkabir’de sona erecek. 79. Büyük Atatürk Koşusu; 27 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 14.00’te başlayacak ve Atatürk’ün Ankara’ya geliş güzergâhı olan Dikmen Caddesi-Cevizlidere Caddesi-Türk Ocağı Caddesi-Akdeniz Caddesi-Gençlik Caddesi-Tandoğan Meydanı güzergâhını izleyerek, Gar Binası önünde sona erecek.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı